UFC

Były rywal Jana Błachowicza rozstał się z UFC

W miniony weekend do klatki powrócił doskonale znany polskiej publiczności Ronaldo Souza (26-10), który przegrał przez poddanie z Andre Munizem (21-4). Portal bjpenn.com podał informację, że Brazylijczykowi skończył się kontrakt z UFC, a oni nie są już zainteresowani podpisaniem umowy z popularnym „Jacare”, który jest już wolnym zawodnikiem.

Ronaldo Souza jest prawdziwym weteranem mieszanych sztuk walki. W swojej bogatej karierze stoczył prawie 40 pojedynków. W przeszłości występował w takich organizacjach jak: Jungle Fight, Strikeforce czy Dream. Od 2013 roku walczy dla UFC, gdzie stoczył wiele świetnych pojedynków. Przez pewien czas był głównym pretendentem do starcia o tytuł w wadze średniej, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Nieudany debiut w wadze półciężkiej i porażka z Janem Błachowiczem.

„Jacare” po porażce z Jackiem Hermanssonem (21-6) na UFC on ESPN+ 8, postanowił spróbować swoich sił w wadze półciężkiej. Debiut w nowej dywizji odbył się na UFC on ESPN+ 22, gdzie po wyrównanym boju przegrał na punkty z naszym rodakiem Janem Błachowiczem (28-8). Po tej porażce powrócił do dywizji do 84 kilogramów. Obecnie posiada fatalną serię czterech przegranych. Brazylijczyk jest uznanym parterowcem. Jest on zwycięzcą wielu prestiżowych zawodów BJJ w tym ADCC.

źródło: bjpenn.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *