UFC

Błachowicz obiecuje powrót na szczyt. Mocne słowa po utracie pasa! „Nie jestem człowiekiem, który użala się nad sobą. Najnormalniej byłem wkur**ony…”

Jan Błachowicz gościł w programie u Kuby Wojewódzkiego, w którym powrócił do porażki z Gloverem Teixeirą i utraty mistrzowskiego pasa.

Na gali UFC 268 „Cieszyński Książę” przystąpił do drugiej obrony tytułu w karierze. Tym razem Polak wszedł do klatki jako faworyt, jednak od początku starcia coś nie zagrało. Błachowicz przegrał pierwszą rundę, a w kolejnej odsłonie został poddany i stracił mistrzostwo UFC w kategorii półciężkiej.

Nie jestem typem człowieka, który użala się nad sobą. Wiadomo, że to boli i nie jest to fajne uczucie. Byłem najnormalniej w świcie wur**ony na siebie – przyznał Błachowicz.

Fighter zdradził również, że na ten moment nie analizował jeszcze swojej porażki. Zawodnik odpoczywa i nabiera energii przed kolejnymi przygotowaniami. Błachowicz zapewnia jednak, że na pewno wyciągnie wnioski i odnajdzie przyczynę swojej porażki.

– Nie wiem, co się wydarzyło w tej walce. Teraz jadę na wakacje i potem się zacznie. Muszę usiąść z trenerami przeanalizować, co poszło nie tak, dlaczego się tak wydarzyło, a nie inaczej. Przyczyn, do których nie dotarłem, mogło być dużo, ale dojdę do nich.

Były mistrz zdradził również, jak czuł się w klatce. Wiedział, że przegrał pierwszą rundę, jednak w kolejnej odsłonie nie mógł wskoczyć na odpowiednie obroty – Byłem świadomy, co się działo. Mówiłem trenerom, że wiem, że przeleżałem tą rundę i zaczynam robotę teraz, przejmuję kontrolę. To jednak było jak z kosiarką. Chcesz ją odpalić, ale ona niby chce zaskoczyć, ale nie zaskakuje. Ponawiasz i już prawie idzie i zdycha, i nie odpaliło.

Jak nie odklepiesz, to idziesz spać i przegrywasz. Trzy sekundy i bym odpłynął, musiałem odklepać. Taka jest prawda, nie dałem rady – przyznał o odklepaniu po duszeniu Glovera.

Sprawdź!  Jose Aldo celuje w walkę z T.J.'em Dillashawem! "To byłaby świetna walka i myślę, że to następne co mnie czeka."

„Cieszyński Książę” złożył również obietnicę, że powróci na szczyt i odzyska tytuł UFC. Jak wiadomo, Polak ma już kolejnego rywala i ogłosił, że do oktagonu wejdzie ponownie najszybciej w marcu. Ma więc teraz czas na odpoczynek i odpowiednie przygotowanie się na kolejne trudne wyzwania.

Przy okazji ostatniej wizyty powiedziałem ci, że będę mistrzem świata i teraz ci obiecuję, że ten pas odzyskam. Na pewno – zapewnił były mistrz.

Źródło: TVN

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.