UFC

Błachowicz o umiejętnościach parterowych Teixeiry: „Będę gotowy na jego grę. Może sam przeniosę walkę do parteru”

Już nieco ponad miesiąc do kolejnej walki Jana Błachowicza. Cieszyński Książę po raz drugi w karierze będzie bronił mistrzowskiego pasa wagi półciężkiej.

Polak 31 października na gali UFC 267 w main evencie zmierzy się z weteranem Gloverem Teixeirą. Błachowicz po zdobyciu pasa i pierwszej obronie tytułu w końcu przestał być stawiany w roli underdoga. Jest jednak świadomy tego, jakim zagrożeniem jest jego rywal i być może będzie większym wyzwaniem, niż dwaj ostatni przeciwnicy.

Największą bronią Brazylijczyka jest oczywiście parter, na który Cieszyński Książę musi się odpowiednio przygotować. Trenuje więc z jednym z najlepszych grapplerów w Polsce Gerardem Łabińskim:

Dołożyliśmy więcej treningów parterowych, żeby nie obawiać się jego jiu-jitsu. Nie chcę panikować, gdy walka przeniesie się na ziemię. Myślę, że będę gotowy na jego grę. Może sam przeniosę walkę do parteru – powiedział w programie Koloseum.

Glover w teorii „leży mi” pod względem poruszania się i stylu walki. Raczej będę szukał nokautu w stójce – przyznał Błachowicz i dodał, że Glover, który ma za sobą serię 5 zwycięstw, jak najbardziej zasługuje na walkę o pas – Dobrze, że ranking jest respektowany. Glover zasłużył i ma tę walkę. Cieszę się i nie mogę się doczekać.

Błachowicz zaznacza również, że były mistrz wagi półciężkiej Jon Jones nie ma dla niego żadnego znaczenia. Bones obiecał Polakowi pojedynek, jednak zwakował swój pas i ogłosił, że przechodzi do dywizji ciężkiej. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy i czy w ogóle dojdzie do jego debiutu w nowej ktegorii:

Sprawdź!  Kursy bukmacherskie na walkę Jana Błachowicza! Co obstawić na gali UFC 291?

Nie myślę o Jonesie. Ta osoba dla mnie nie istnieje. Skupiam się na zadaniu, jakim jest Teixeira. Z drugiej strony, nic mnie nie zdziwi, jeśli chodzi o Jonesa.

Źródło: Polsat Sport

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.