UFC

Błachowicz daje lekcję Stricklandowi! „Mamy ponad 1000 lat pięknej historii. Zanim zaczniesz pisać o II wojnie światowej…”

Jan Błachowicz postanowił odpowiedzieć zawodnikowi UFC i dać mu lekcję historii. Za pośrednictwem Twittera skomentował jego ostatnie słowa, które spotkały się z ogromną krytyką nie tylko ze strony polskich kibiców.

Również fani zza oceanu nie wypowiadają się przychylnie o Seanie Stricklandzie, który zamieścił kilka wpisów dotyczących wojny na Ukrainie oraz historii Polski. Pod jego ostatnimi postami na ten temat można znaleźć m.in. takie komentarze:

– I właśnie dlatego reszta świata ma nas Amerykanów za idiotów.

Kontrowersyjny fighter zaczął od wpisu, w którym stwierdził, że Ukraina powinna paść na kolana przed Rosją. Otrzymał wówczas odpowiedź od Jana Błachowicza, którą w komentarzach poparła duża część Internautów.

– Zrobiłbyś to? Łatwo jest oddać komuś nieswoją niepodległość… Historia Europy Wschodniej jest pełna walk i cierpienia. Ukraina, jako kraj i jako naród, wiele przetrwała. Ich opór jest zrozumiały i godny podziwu. Wolność!

Teraz po tygodniu Sean Strickland postanowił odpowiedzieć Błachowiczowi, jednak jego słowa ponownie zostały skrytykowane przez kibiców zarówno z USA, jaki z Polski, którym mocno nie spodobało się to, co napisał.

Sprawdź!  Islam Makhachev rzuca wyzwanie Fergusonowi - "Chcę wysłać go na emeryturę"

– Niemcy potrzebowali 35 dni na przejęcie Polski. Polska istnieje jedynie z powodu II wojny światowej. Polska nie jest Ukrainą. Dzieci ich dzieci za 5 lat będą żyć na ukraińskich gruzach pod rosyjską flagą. Taka jest cena. Sankcje na Rosję to sankcje na Ukrainę.

– Ostatnia rzecz, jaka powiem w tym temacie. Zapamiętaj moje słowa, to co powiedziałem, stanie się rzeczywistością. Powiedz ludziom, żeby walczyli, żeby się męczyli. Dzieci ich dzieci będą żyć w biedzie i ruinie pod rosyjską flagą. Takie są realia. Bolesna prawda, wiem.

Tym razem „Cieszyński Książę” dał lekcję fighterowi z Ameryki i zamieścił w odpowiedzi kilka wpisów. Przede wszystkim polecił Stricklandowi, by najpierw poznał historię, zanim ponownie będzie wypowiadał się na jej temat.

Sprawdź!  Jake Paul z komentarzem na temat Conora McGregora: "Wytrzeźwiej. Wtedy możemy pomyśleć o pier***olonej walce!"

– Totalitaryzmy karmią się biernością. Wiele rzeczy w historii można by uniknąć, gdyby nie postawa takich ludzi jak ty, którzy „musieli wybierać między wojną i hańbą. Wybrali hańbę”. Oni też mają wojnę. Ukraińcy walczą z tyranią, zagrażającą całemu światu. Twojemu również.

– Dobry pomysł, żeby pisać mniej na ten temat. Zrób coś pożytecznego, jak porządnie poczytaj o historii (Zacznij od Auschwitz) albo wesprzyj jakąś organizację pozarządową z pomocą humanitarną. I nie ucz Polaków o „cenie narodu”. Mamy ponad 1000-letnią piękną historię.

– Na zakończenie tematu. Nie odrobię za ciebie pracy domowej, ale zanim zaczniesz mówić o II wojnie światowej, sprawdź takie terminy jak Anschluss Austrii, okupacja Czechosłowacji, układ monachijski, pakt Ribbentrop – Mołotow. Oto jak bierność podobna do twojej prowadzi do jeszcze większego zła. Pozwól nam teraz działać.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Powraca temat Poirier vs. McGregor 4! "Zobaczymy, co powiedzą, jak zadzwonią..."

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.