UFC

Błachowicz daje lekcję Stricklandowi! „Mamy ponad 1000 lat pięknej historii. Zanim zaczniesz pisać o II wojnie światowej…”

Jan Błachowicz postanowił odpowiedzieć zawodnikowi UFC i dać mu lekcję historii. Za pośrednictwem Twittera skomentował jego ostatnie słowa, które spotkały się z ogromną krytyką nie tylko ze strony polskich kibiców.

Również fani zza oceanu nie wypowiadają się przychylnie o Seanie Stricklandzie, który zamieścił kilka wpisów dotyczących wojny na Ukrainie oraz historii Polski. Pod jego ostatnimi postami na ten temat można znaleźć m.in. takie komentarze:

– I właśnie dlatego reszta świata ma nas Amerykanów za idiotów.

Kontrowersyjny fighter zaczął od wpisu, w którym stwierdził, że Ukraina powinna paść na kolana przed Rosją. Otrzymał wówczas odpowiedź od Jana Błachowicza, którą w komentarzach poparła duża część Internautów.

– Zrobiłbyś to? Łatwo jest oddać komuś nieswoją niepodległość… Historia Europy Wschodniej jest pełna walk i cierpienia. Ukraina, jako kraj i jako naród, wiele przetrwała. Ich opór jest zrozumiały i godny podziwu. Wolność!

Teraz po tygodniu Sean Strickland postanowił odpowiedzieć Błachowiczowi, jednak jego słowa ponownie zostały skrytykowane przez kibiców zarówno z USA, jaki z Polski, którym mocno nie spodobało się to, co napisał.

Sprawdź!  Justin Gaethje drwi z Conora McGregora! "Gość jest nieistotny. Nie powinniście do tego dopuścić"

– Niemcy potrzebowali 35 dni na przejęcie Polski. Polska istnieje jedynie z powodu II wojny światowej. Polska nie jest Ukrainą. Dzieci ich dzieci za 5 lat będą żyć na ukraińskich gruzach pod rosyjską flagą. Taka jest cena. Sankcje na Rosję to sankcje na Ukrainę.

– Ostatnia rzecz, jaka powiem w tym temacie. Zapamiętaj moje słowa, to co powiedziałem, stanie się rzeczywistością. Powiedz ludziom, żeby walczyli, żeby się męczyli. Dzieci ich dzieci będą żyć w biedzie i ruinie pod rosyjską flagą. Takie są realia. Bolesna prawda, wiem.

Tym razem „Cieszyński Książę” dał lekcję fighterowi z Ameryki i zamieścił w odpowiedzi kilka wpisów. Przede wszystkim polecił Stricklandowi, by najpierw poznał historię, zanim ponownie będzie wypowiadał się na jej temat.

Sprawdź!  Aljamain Sterling wyzywa po UFC 273! "Hej Igła, gdzie jesteś do ch***ja?!"

– Totalitaryzmy karmią się biernością. Wiele rzeczy w historii można by uniknąć, gdyby nie postawa takich ludzi jak ty, którzy „musieli wybierać między wojną i hańbą. Wybrali hańbę”. Oni też mają wojnę. Ukraińcy walczą z tyranią, zagrażającą całemu światu. Twojemu również.

– Dobry pomysł, żeby pisać mniej na ten temat. Zrób coś pożytecznego, jak porządnie poczytaj o historii (Zacznij od Auschwitz) albo wesprzyj jakąś organizację pozarządową z pomocą humanitarną. I nie ucz Polaków o „cenie narodu”. Mamy ponad 1000-letnią piękną historię.

– Na zakończenie tematu. Nie odrobię za ciebie pracy domowej, ale zanim zaczniesz mówić o II wojnie światowej, sprawdź takie terminy jak Anschluss Austrii, okupacja Czechosłowacji, układ monachijski, pakt Ribbentrop – Mołotow. Oto jak bierność podobna do twojej prowadzi do jeszcze większego zła. Pozwól nam teraz działać.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  UFC 282: Typy, kursy i zakłady bukmacherskie. Gdzie oglądać UFC 282: Błachowicz vs. Ankalaev? UFC 282 typowanie

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.