UFC

Awans Mateusza Gamrota po walce z Rafaelem Fizievem na UFC Vegas 79!

Mateusz Gamrot zanotował awans w rankingu kategorii lekkiej. Niestety na wejście do najlepszej piątki musi jeszcze zapracować.

„Gamer” ma za sobą pojedynek w Las Vegas, gdzie w main evencie gali stanął do walki z Rafaelem Fizievem. Sporo mówiło się o tym, że zwycięzca tego zestawienia wskoczy do top 5 dywizji. Tak się jednak nie stało najprawdopodobniej ze względu na przebieg starcia.

Walka wieczoru UFC Vegas 79 zakończyła się już w drugiej odsłonie. Po pierwszej bardzo wyrównanej rundzie Fiziev prowadził na kartach punktowych. W kolejnej wyprowadził kopnięcie, po którym zerwał więzadło krzyżowe i nie był w stanie kontynuować walki.

„Ataman” został wyprowadzony z oktagonu, a „Gamer” po zakończonym starciu przyznał, że miało ono rozstrzygnąć się w inny sposób. Rzucił też wyzwanie kolejnemu byłemu mistrzowi Charlesowi Oliveirze, sugerując jednocześnie, że ten przegra rewanżowe starcie z Islamem Makhachevem.

Kibice już po walce obawiali się, że Gamrot nie znajdzie się w top 5, a jedynie zamieni się miejscami z rywalem. Tak też się stało. Polak awansował jedynie o jedną pozycję i aktualnie znajduje się na 6. lokacie. Natomiast Fiziev zajął siódme miejsce „Gamera”.

Sprawdź!  Jan Błachowicz w najlepszej 10 zawodników MMA na świecie!

Top 5 kategorii lekkiej cały czas blokuje Michael Chandler, co dla wielu jest niezrozumiałe. W UFC ma ujemny bilans 2-3 i pokonał jedynie zajmującego 9. miejsce Dana Hookera oraz Tony’ego Fergusona, który przegrał ostatnie 6 walk z rzędu, a także jest bliski zakończenia kariery.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.