BoksMMA

Artur Szpilka o szczegółach debiutu w MMA! „Jest termin, jest zawodnik konkretny. Naprawdę kawał zawodnika”

Debiut Artura Szpilki w formule MMA to jedynie kwestia czasu. Pięściarz w ostatniej rozmowie z Tomaszem Sararą zdradził, że zaproponowano mu już rywala.

Walka „Szpili” w klatce będzie bez wątpienia jednym z najgłośniejszych debiutów w ostatnim czasie. Pięściarz z Wieliczki ma zarówno wielu kibiców, jaki i hejterów, zapewne jedni oraz drudzy będą ciekawi, jak poradzi sobie w nowej formule.

Szpilka już kilkukrotnie wyjaśniał, że na ten moment robi sobie przerwę od boksu. Zajmuje się jedynie trenowaniem innych osób, a swoją kolejną walkę stoczy na zasadach MMA. Najbardziej prawdopodobne wydaje się to, że podpisze kontrakt z organizacją KSW lub federacją FAME, gdzie jednak będzie chciał stoczyć sportowy pojedynek.

Jak wiemy, Szpilka nie zamierza toczyć walk freakowych. Najbardziej chciałby zmierzyć się z innym pięściarzem. Niedawno przyznał również, że klatka będzie dobrym miejscem do wyjaśniania konfliktów.

Jeśli chodzi o MMA, mam jakieś propozycje cały czas coś tam się odbywa za kulisami. Sportowa organizacja i freakowa, ale freakowa, to wiadomo, że nie freakowa walka, tylko we freakowej organizacji sportowa walka – przekazał w rozmowie z Tomaszem Sararą.

Sprawdź!  (VIDEO) Słabe zachowanie Wildera po walce z Furym! Nie chciał okazać szacunku rywalowi: "Podszedłem podać mu rękę i powiedzieć dobra robota, a on..."

Pięściarz zdradził też, że poznał już wstępny termin swojego debiutu oraz rywala, z którym miałby zmierzyć się w klatce. Nic jednak na ten moment nie jest jeszcze potwierdzone, wciąż trwają rozmowy.

– Na dzień dzisiejszy jest jakiś tam termin, nie chcę o nim jeszcze mówić. Jest jakiś tam zawodnik, nie jakiś tam, ale taki, wiesz, konkretny, więc zobaczymy wszystko. Zobaczymy, w którą stronę to pójdzie, także zobaczymy. Ciężko sobie wyobrazić Szpilkę walczącego w MMA nagle…

– Wiesz, będę walczył z zawodnikiem, który już tam trochę czasu spędził i zobaczymy. Ale to nie będzie z taki stricte MMA jak Michał Materla czy inny, ale to będzie naprawdę kawał zawodnika, więc zobaczymy. Jeszcze to nie jest powiedziane, że to będzie ta walka, bo cały czas coś się rozgrywa.

Źródło: YouTube Tomasz Sarara

Sprawdź!  "To byłby ogień" - Mateusz Gamrot jest zainteresowany walką z Islamem Makhachevem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.