Boks

Artur Szpilka o bójkach z kibicami: „Nie byłem stricte takim chuliganem. Nie jeździłem na ustawki, bardziej osiedlowo z Cracovią”

Za nami gala EFM SHOW 2, na której w main evencie zawalczył Michał Materla. Przy okazji pojedynku zawodnika ze Szczecina, na wydarzeniu pojawił się Artur Szpilka.

Pięściarz wspierał Materlę, który po 15 latach miał okazję zrewanżować się Moise Rimbonowi. Francuz zaskoczył swoją formą i po trzech ciężkich rundach Polak ostatecznie zwyciężył starcie przez jednogłośną decyzję sędziów.

Na gali zawalczył też Denis Załęcki, który potężnym ciosem w pierwszej rundzie znokautował Jussiego Halonena. Zawodnik padł na deski i nie chciał kontynuować pojedynku. Mateusz Kaniowski w rozmowie z Arturem Szpilką porównał pięściarza do Denisa Załęckiego i Tysona Kuźmy, czyli chuliganów, którzy próbują swoich sił w zawodowych sportach walki.

I tak, i nie. Ja nie byłem stricte takim chuliganem jak oni, że miałem ekipy. Ja też miałem oczywiście, broń boże się tego nie wypieram, tylko ja żyłem ideałami, na zasadzie lepszy, że my będziemy najlepsi. Ale nie jeździłem na ustawki np. Wisła – Lech, tylko bardziej osiedlowo z Cracovią – przyznał Szpilka.

Pięściarz zaznaczył, że z biegiem czasu inaczej zaczął patrzeć na ustawki kibiców. Zaznacza jednak, że rozumie osoby biorące w tym udział:

Sprawdź!  "Don Kasjo" zawalczy z Arturem Szpilką? Freak fighter komentuje! "Jestem dla niego przepustką do..."

A później, jak człowiek trochę dojrzał, to zobaczył, że to nie ma sensu. Ja nie odbieram tym chłopakom ideałów, jakichś tam zasad, bo to każdy powinien mieć. Dla mnie po prostu inna perspektywa.

Szpila został również zapytany o to, czy jest zainteresowany pojedynkami 3 vs 3 na gołe pięści, które są organizowane przez Denisa Załęckiego na galach The War:

Ja nie chciałbym walczyć w takich klatkach 3 na 3. To jest walka chuliganów, ja już dawno od tego odbiłem. Szanuję tych chłopaków za wszystko, za charakter, za podejście. Znam ludzi z całej Polski, czy to jest ŁKS, Widzew, czy inne kluby. Znam ich, bardzo ich szanuję. Ja bym nie chciał być mieszany z tym klubem, z tym klubem.

Źródło: YouTube

Sprawdź!  Szef KSW o debiucie Szpilki i walce z Radczenko! "Mogę powiedzieć, że jest naszym zawodnikiem"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.