Boks

Arnold Schwarzenegger nagrał apel do Rosjan. „Proszę, obejrzyjcie to i podajcie dalej” [VIDEO]

Arnold Schwarzenegger postanowił ponownie zabrać głos w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Były Gubernator Kalifornii opublikował w mediach społecznościowych nagranie, dzięki któremu chce dotrzeć do Rosjan. Arnold zwrócił się też do Putina.

Arnold Schwarzenegger jest jedną z najbardziej ikonicznych postaci na świecie. Słynny kulturysta, aktor i polityk kilka dni po wybuchu wojny wystosował pierwszy apel o jak najszybsze zakończenie wojny. Skomentował w nim wówczas również postawę braci Kliczko.

Nie jestem ekspertem od polityki zagranicznej, więc zostawię analizy mądrzejszym do siebie. Wiem, jak to jest dorastać po wojnie, w okupowanym kraju i wiem, że ostatecznie na wojnach nie ma wygranych. Każdy cierpi. Mam ukraińskich przyjaciół i fanów, mam też rosyjskich przyjaciół i fanów. Mogę powiedzieć, że żadne z nich nie chce tej wojny. Mam nadzieję, że w końcu przemówi zdrowy rozsądek i zakończy tę niepotrzebną wojnę, zanim zniszczy zbyt wiele żyć. – pisał w mediach społecznościowych Arnold.

Dodając – „Witalij i Władimir Kliczko, myślę o was, moi przyjaciele. Byliście moimi bohaterami na ringu i jesteście moimi bohaterami teraz.

Wiadomość do Rosjan od Schwarzeneggera

W czwartek Schwarzenegger opublikował wiadomość do Rosjan. Nagranie dotyczy wojny na Ukrainie, a Schwarzenegger poruszył w nim osobiste wspomnienia.

Kocham Rosjan. Dlatego muszę powiedzieć wam prawdę. Proszę, obejrzyjcie to i podajcie dalej” – podpisał nagranie na Twitterze.

Sprawdź!  (VIDEO) Media trening przed wielkim rewanżem! Pewny siebie Usyk tańczy i łapie monety

Zwracam się dzisiaj do was, ponieważ na świecie dzieją się rzeczy, które są przed wami ukrywane. Potworne rzeczy, o których powinniście wiedzieć” – adresował wypowiedź do Rosjan i rosyjskich żołnierzy.

Wspomnienia z młodości

Schwarzenegger wspominał, że gdy miał 14-lat udał się do Wiednia oglądać mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. Młody Arnold spotkał wtedy najsilniejszego człowieka świata, którym został Jurij Pietrowicz Własow. Schwarzenegger napomknął, że to właśnie rosyjski kulturysta zainspirował go do treningu, i że prócz siły, zaimponowała mu jego życzliwość. Siedmiokrotny zwycięzca Mr. Olympia zaznaczył, że przez całe swoje życie miał „sympatię i szacunek” dla Rosjan.

Dlatego mam nadzieję, że pozwolicie powiedzieć mi prawdę o wojnie w Ukrainie i o tym, co się tam dzieje. Wasz rząd powiedział wam, że to jest wojna, aby zdenazyfikować Ukrainę. Zdenazyfikować Ukrainę? To nieprawda. Ukraina to kraj, którego prezydent jest Żydem, trzech braci jego ojca zostało zamordowanych przez nazistów” – mówił.

Osobiste wspomnienia dotyczące ojca

Podczas swojej wypowiedzi Schwarzenegger nawiązał do wojennych doświadczeń jego ojca, który służył w Wermachcie, gdy w Niemczech panował Hitler. Arnold zaznaczył, że nie chce, by rosyjscy żołnierze podzielili jego los.

Mój ojciec, gdy podczas II wojny światowej oblegał Leningrad [St. Petersburg] był przesiąknięty nazistowską propagandą. Kiedy wyjeżdżał, był fizycznie i psychicznie złamany. Fizyczny ból i poczucie winy towarzyszyły mu przez resztę życia” – wyznał Schwarzenegger.

Sprawdź!  Andrzej Gołota rozpętał piekło w ringu! Mija 26 lat od pojedynku z Riddickiem Bowe [VIDEO]

Cierpienie na Ukrainie

Były Gubernator Kalifornii zaznaczył też, że obecna wojna jest wymysłem Kremla, a nie Rosjan. Schwarzenegger wypunktował też ogromne zniszczenia, jakie wojna powoduje na Ukrainie.

 „Ukraina nie rozpoczęła tej wojny” – przypomniał. – Świat odwrócił się od Rosji ze względu na to, co dzieje się w Ukrainie. Całe bloki legły w gruzach po ostrzale rosyjskiej artylerii, w tym szpital dziecięcy i szpital położniczy. Trzy miliony uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych, musiało opuścić swój kraj. A wielu jeszcze szuka sposobu, by się z niego wydostać” – powiedział.

Koszty inwazji

Aktor zwrócił się do Rosjan i podkreślił, że to oni ponoszą największe koszty inwazji, mimo iż Kreml informuje inaczej.

 „Spadające na Ukrainę bomby doprowadziły do nałożenia najbardziej rygorystycznych sankcji, jakie widział świat. Tysiące rosyjskich żołnierzy zostało zabitych lub wziętych do niewoli, a potężne ilości rosyjskiego sprzętu wojskowego zostały zniszczone lub porzucone. A przecież mówili, że Ukraińcy będą witać was z kwiatami, że jedziecie na ćwiczenia lub że będziecie bronić Rosjan” – przypomniał Schwarzenegger.

Schwarzenegger pochwalił postawę Rosjan, którzy krytykują działania Kremla mimo rygorystycznych kar i wyznał, że są oni jego bohaterami.

Sprawdź!  (VIDEO) Sensacyjna porażka "Canelo"! Przegrywa drugą walkę w karierze!

 „Świat widzi waszą odwagę. Jesteście bici, trafiacie do aresztów. To wy jesteście moimi bohaterami. To wy jesteście prawdziwymi Rosjanami” – powiedział Arnold na nagraniu.

Arnold Schwarzenegger zwraca się do Putina

Słynny kulturysta zwrócił się też bezpośrednio do prezydenta Rosji, Władimira Putina. W kilku słowach wypomniał mu, że to on powoduje cierpienie na Ukrainie.

To Ty zacząłeś tę wojnę, Ty ją prowadzisz i ty możesz ją skończyć” – podkreślił.

Nagranie Schwarzeneggera stało się hitem i zostało już odtworzone dziesiątki milionów razy. Internauci są zachwyceni jego otwartością i szczerością. Pozostaje liczyć na to, że film dotrze do docelowej grupy odbiorców.

Wojna na Ukrainie

Władimir Putin wydał rozkaz zaatakowania Ukrainy wczesnym rankiem 24 lutego. Od tego czasu minęły już ponad trzy tygodnie, a rosyjski plan zdobycia Kijowa w trzy dni padł w gruzach. Ukraińcy dzielnie walczą na wielu frontach i w dużym stopniu udaje im się powstrzymywać postępy Rosjan.

Źródło: Twitter

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.