KSW

Arkadiusz Wrzosek o swojej przyszłości w MMA: „Są dwie opcje, KSW lub UFC. To wszystko zależy od…”

Arkadiusz Wrzosek w przyszłości stoczy pojedynek w oktagonie UFC? W ostatnim wywiadzie opowiedział o tym, jak widzi swoją karierę za 5 lat.

Wrzosek to jeden z najlepszych nabytków federacji KSW. Kickboxer toczy wyjątkowo emocjonujące pojedynki, w których nie brakuje zwrotów akcji. Na ten moment ma na swoim koncie dopiero dwie walki w MMA, jednak w każdej z nich zmierzył się ze stójkowiczem.

Najpierw przed czasem pokonał Tomasza Sararę, a następnie po deycji wygrał z Tomasem Moznym, kiedy to dominował niemal przez cały pojedynek. Nie miał jeszcze okazji zmierzyć się z pełnoprawnym zawodnikiem MMA, który mógłby przetestować jego grappling czy zapasy.

Arkadiusz Wrzosek o swojej przyszłości

W ostatnim wywiadzie dla Filipa Lewandowskiego został zapytany o to, jak widzi swoją sportową przyszłość i gdzie będzie znajdował się za 5 lat. Wrzosek przyznał, że po takim okresie powinien być już prawdziwym zawodnikiem MMA, który jest w stanie walczyć w każdej płaszczyźnie.

Nie ukrywa, że ma przed sobą dwie drogi – KSW lub UFC. Wiele jednak będzie zależeć od finansów, gdyż nie ma wątpliwości, iż w amerykańskiej federacji dostanie znacznie mniejsze pieniądze niż w Polsce. Zwłaszcza po 5 latach i kolejnych pojedynkach, po których zdobędzie nowych kibiców oraz będzie cieszył się jeszcze większą popularnością.

Sprawdź!  Okniński nie ma wątpliwości, kto wygra main event KSW 70: "Bez problemu wygra. Jeżeli nie, będę zdziwiony. Walka do jednej bramki"

– Za 5 lat to wydaje mi się, że będę zawodnikiem pełną gębą. Są dwie opcje. KSW lub UFC. To są dwie drogi. Nie ma co gadać, to też zależy wszystko od finansów. W KSW zarabiam tak, że w UFC zarobiłbym z dwa razy mniej za pierwszą walkę, ponad dwa razy mniej. Jak ja mam za 5 lat znowu zarabiać dwa albo trzy razy mniej, to mi się nie będzie kalkulowała. Zależy od mojej sytuacji finansowej. Jeśli nie będę zwracał już uwagi na pieniądze, no to będzie kolejny cel, marzenie do spełnienia.

Natomiast jeśli chodzi o wymarzoną walkę. Wrzosek wskazał oczywiście Jona Jonesa, absolutną legendę MMA, który jest jednym z najlepszych zawodników w historii:

– Każda walka w UFC byłaby wymarzona, jakaś taka gdzieś wysoko. No Jon Jones za 5 lat to ile będzie miał 40? Ale dalej jak na wagę ciężką to jest jeszcze taki normalny wiek. Na ten moment biorąc pod uwagę zawodników, którzy się biją i mogą się bić za 5 lat w UFC, to walka z Jonesem byłaby wymarzona.

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.