Babilon MMA

Adrian Błeszyński wygrywa w walce wieczoru gali Babilon MMA 31!

Za nami main event gali Babilon MMA 31, w którym doszło do pojedynki Adriana Błeszyńskiego z debiutującym w federacji Dagomirem Zimmerem.

„Ares” to fanatyk Zagłębia Sosnowiec, który do walk przygotowuje się w klubie Sportowe Zagłębie. Bilans Błeszyńskiego w zawodowej karierze to 9 zwycięstw, 5 porażek i remis. Miał on okazje walczyć z ciekawymi nazwiskami nie tylko w formule MMA, ale także w kickboxingu czy boksie.

Na zasadach kickboxingu w 2018 roku po jednogłośnej decyzji sędziów podczas gali FEN 20 pokonał dobrze znanego freak fightera Alana Kwiecińskiego, który walczył dla takich federacji jak FAME, High League, czy Prime Show MMA.

Bił się również z rywalami, którzy aktualnie są zawodnikami KSW. Najpierw pokonał przed czasem Krystiana Bielskiego, następnie przegrał po werdykcie z Michałem Pietrzakiem oraz dwukrotnie zmierzył się z Pawłem Pawlakiem, który na ten moment zajmuje 2 miejsce w rankingu kategorii średniej KSW. Najpierw starcie zakończyło się remisem, a następnie wygraną „Plastinho”.

„Ares” powrócił do klatki po dwóch porażkach i zmierzył się z Dagomirem Zimmerem z bilansem 4-2. Dla „Dago” był to debiut w federacji Babilon MMA, a bukmacherzy stawiali go w roli ogromnego underdoga.

Sprawdź!  Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA. Awans Przybysza i Pawlaka. Bartosiński nowym liderem w wadze półśredniej. Debiut Bandla i Książkiewicza.

RELACJA

Od początku walki aktywniejszy był Błeszyński. Po kilkudziesięciu sekundach walka przeniosła się do parteru – Ares potężnym ciosem posłał na deski rywala. Wojownik z Zagłębia Sosnowiec był bliski zakończenia starcia przez ciosy w parterze, jednak po chwili postanowił uspokoić sytuację i przez resztę walki obijał Zimmera pojedynczymi ciosami.

W drugiej rundzie Ares rozpoczął mocnymi kopnięciami. Po chwili Zimmer trafia mocnym high kickiem i naruszył rywala! Było gorąco! Ares przenosi walkę do parteru, gdzie zarówno jeden jak i drugi zawodnik mają swoje momenty. Z góry cały czas był Błechu. Zimmer trafia potężnymi łokciami w głowę Błeszyńskiego, który z pewnością odczuwa te ciosy.

W trzeciej rundzie zawodnik z Leszna znowu mocno trafia Błeszyńskiego! Zimmer miał okazję i znowu było blisko nokautu, następnie nie zapiął dobrze duszenia zza pleców. W tym czasie charakterny Błeszyński powraca! Walka przenosi się znowu do parteru, a Zagłębiak jest znowu z góry, gdzie kontroluje pojedynek. Szalone starcie ze zwrotami akcji.

Minutę przed końcem trzeciej rundy Ares obala rywala! To może być decydujący moment! Zimmer nie ma siły już wyprowadzać ciosów. Będzie werdykt sędziowski.

Sprawdź!  Derby Łodzi dla ŁKS'u! Całkowski poddał Taktarovem fanatyka Widzewa! Drozdowski odklepuje w 1 rundzie!

Jednogłośną decyzją sędziów zwycięża Adrian Błeszyński.

Po walce Ares powiedział: „Tak, jest wygrana. Nie było lekko. Dagomir się świetnie przygotował, rywal postawił wysoką poprzeczkę i dzisiaj się zmęczyłem. Ekipa, która mnie wspiera. Z Warszawy, z Bielska-Białej, z całej Polski, chce mi się płakać. Oni dają mi motywację. Dagomir coś tam trafił, nawet raz pokazały mi się światełka. Na pewno to starcie mnie dużo nauczyło…”

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.