KSW

Znamy punktację walki Khalidov vs Adamek! Było blisko zaskoczenia?!

Walka wieczoru gali XTB KSW Epic zakończyła się niezwykle pechowo, po kontuzji Mameda Khalidova po 3. rundzie. Jak pojedynek widzieli sędziowie? Poznaliśmy oficjalne karty punktowe main eventu.

Kibice z wypiekami oczekiwali na pojedynek legend. „Góral” powrócił z ponad 5-cio letniej sportowej emerytury, ale zdaniem wielu ekspertów pięściarstwa miał udzielić Mamedowi lekcji boksu. Były mistrz KSW mógł oczywiście liczyć na niemałe poparcie swojego środowiska.

Znamy punktację sędziów po walce Mamed vs Adamek

Jak można było przewidzieć, Mamed przeważał szybkościowo nad rywalem. Tomasz Adamek zazwyczaj w swoich walkach rozkręcał się po kilku rundach, tu jednak nie miał na to możliwości. Pojedynek został zakontraktowany na 6 odsłon.

Khalidov, zgodnie też z zapowiedziami, zaskakiwał oponenta ciosami z różnych kątów. W 2. rundzie odruchowo przewrócił Adamka na matę, a sędzia od razu dał do zrozumienia, że nie będzie tolerował takiego zachowania i odjął mu punkt.

Starcie zakończyło się ostatecznie po 3. odsłonie. Mamed Khalidov po gongu schodził ze sporym grymasem do narożnika. Tam powiedział trenerom, że nie da rady kontynuować starcia. Tym samym zwycięzcą został Tomasz Adamek, ale wszyscy zastanawiali się, jak walkę legend widzieli sędziowie punktowi?

Sprawdź!  Ziółkowski mocno o hejterach: "Dla niektórych byłoby lepiej, gdybym wyszedł i..."

KSW udostępniło ich karty po zakończonym pojedynku. Mamed Khalidov u dwóch arbitrów zwyciężył w 1. i 3. rundzie. Trzeci z arbitrów wszystkie odsłony punktował dla legendy polskiego MMA. Ze względu na faul, punktacja po 3. odsłonach wyglądała następująco: 28 – 28, 28 – 28 i 29-27. Oznacza to, że Mamed był na dobrej drodze, by zagrać na nosie skazującym go na straty ekspertom boksu.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.