BoksUFC

Wasyl Łomaczenko w ogniu krytyki! Media grzmią po gali UFC! Ukraiński mistrz świata zrobił sobie zdjęcie z Islamem Makhachevem! (VIDEO)

Za nami gala UFC 285 w Las Vegas, po której ogromna fala krytyki spłynęła na ukraińskiego pięściarza Wasyla Łomaczenko.

W nocy z soboty na niedzielę odbyła się hitowa gala największej organizacji MMA na świecie. Do klatki powrócił Jon Jonesa, który w zaledwie dwie minuty poddał Ciryla Gane’a i zdobył pas wagi ciężkiej. Natomiast reprezentant Polski Mateusz Gamrot po decyzji sędziowskiej zwyciężył z Jalinem Turnerem. Doszło także do wielkiej sensacji, gdyż Alexa Grasso poddała Valentiną Shevchenko i odebrała jej mistrzowski tytuł.

Były mistrz świata w ogniu krytyki

Na trybunach miała również miejsce sytuacja, którą nagłośniły ukraińskie media. Gdy kamery pokazywały Michaela Chandlera, w tle można było ujrzeć, jak były bokserski mistrz świata WBC, WBA oraz WBO robi sobie zdjęcie z królującym w kategorii lekkiej Islamem Makhachevem.

Dagestańczyk nigdy nie zabrał głosu w sprawie trwającej na Ukrainie wojny, a niedawno po zdobyciu tytułu odwiedził Ramzana Kadyrowa, który wspiera Władimira Putina i rosyjskie wojska. Jak wiadomo, jest on w dobrych relacjach z przywódcą Czeczenii i do sieci trafiło wiele zdjęć z ich spotkania.

Sprawdź!  Bobby Green wraca do oktagonu po 10 dniach! "Jestem k***wa po***any! Będę go..."

Natomiast Łomaczenko krótko po ataku Rosji na Ukrainę wstąpił do Batalionu Obrony Terytorialnej w Białogrodzie nad Dniestrem. W mediach wielokrotnie komentował sytuację w ojczyźnie i publikował modlitwy za Ukrainę. To, jak zareagował na spotkanie z dobrym znajomym Kadyrowa, wywołało więc spore zaskoczenie.

Nie umknęło to uwadze ukraińskich dziennikarzy oraz kibiców. Między innymi Telegram oraz portale informacyjne zalały wiadomości o całym zajściu. Na ten moment nikt nie odniósł się do sprawy, a zdjęcie nie zostało opublikowane w social mediach.

Spotkanie Łomaczenki z Makhachevem znajdziesz w nagraniu poniżej:

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.