UFC

(VIDEO) Skazywany na porażkę Aljamain Sterling pozostaje mistrzem!

Co-main event UFC 273 był pierwszym pojedynkiem mistrzowskim tego wieczoru. Broniący tytułu wagi koguciej Aljamain Sterling zmierzył się z dawnym rywalem, Petrem Yanem!

Aljamain Sterling w końcu doczekał się swojej okazji na pokazanie, że jest lepszym fighterem od „No Mercy”. Amerykanin tytuł zdobył bowiem w sposób niechlubny, acz historyczny. Popularny „Funk Master” zwyciężył przez dyskwalifikację na UFC 259 i pas zapięty został na jego biodrach. Dzięki temu Sterling pozostaje też niepokonany od 6 walk, kończąc przed czasem między innymi Coreya Sandhagena.

Petr Yan ze Sterlingiem pierwotnie zmierzyć się miał na UFC 267. „Funk Master” jednak nie otrzymał zielonego światła od lekarzy. Fighterzy od dawna nie pałają do siebie sympatią, a przed spotkaniem na konferencji rozdzielać ich musiała ochrona! Petr Yan przed UFC 259 miał znakomity rekord, a w federacji kończył przed czasem chociażby Jose Aldo, czy Urijahę Fabera! Pas tymczasowego mistrza zdobył na UFC 267 kompletnie dominując Coreya Sandhagena.

Przebieg walki

Runda 1

Sterling od razu zaczął od kopnięć, bardzo spokojnie z kolei rozpoczął Yan. Mistrz poszedł po obalenia, ale dobrze obronił się Rosjanin. Petr Yan szukał też mocnego prawego sierpa przy powrocie na nogi, jednak przeciął powietrze. Aktywny jest Sterling, wyprowadza dużo pojedynczych ciosów. „No Mercy” próbuje wyprowadzić jeden, który załatwi sprawę, jednak nie umie trafić… W końcu! Mocne uderzenie na głowę Aljamaina Sterlinga. „Funk Master” wciąż pozostaje w ruchu, kolejna (3) próba obalenia nieudana. Dobra próba prostych ze strony Yana. Ruszył z szarżą Rosjanin, ale nie trafił, podobnie było w przypadku tej Sterlinga. Mocne kopnięcie na korpus ze strony mistrza. „No Mercy” trafia dwoma krótkimi ciosami, szuka zaraz wysokiego kopnięcia. Sterling wyprowadził kilka słabych ciosów, złapał jeszcze nogę Rosjanina, który trafił jeszcze przy ucieczce!

Sprawdź!  Rafael dos Anjos w wymianie z (nie) Islamem Makhachevem: "Spotkajmy się w klatce. 5 rund, nie bądź ci*ką."

Runda 2

Niskie kopnięcia od mistrza, Rosjanin wyłapuje jego nogę, ale nie idzie po obalenie. Ponownie aktywniejszy jest Sterling, mocno kopie w tułów Petr Yan. Ponownie idzie po obalenie Funk Master, nie udaje mu się, jednak za chwilę No Mercy ląduje na deskach! Szybko przeszedł za plecy Aljamain Sterling i od razu szuka dojścia do duszenia zza pleców! Próbuje przełożyć którąkolwiek z rąk, dobrze jednak broni się Yan! Krótki ciosy z obu stron, Amerykanin uderza rywala po żebrach, zaś ten odpowiada krótkimi w twarz. Po chwili przerwy więcej mocnych ciosów zaczął wyprowadzać Sterling, zmienił też pozycję rozprostowując nogi oponenta! Wielkie problemy Petra Yana, mistrz wagi koguciej mocno trzyma i uderza! Krótkie ciosy No Mercy ewidentnie są na alibi, dużo mocniej uderza Funk Master.

Runda 3

Od kopnięć zaczął Sterling, Petr Yan jednak wie, że musi nadrobić stracony na macie czas. Mocno kopie żebra Amerykanina, ten ponownie szuka sprowadzania. No Mercy dociska oponenta do siatki, starcie wraca zaraz na środek. Ponownie wyłapuje nogę rywala Sterling i Rosjanin ląduje na deskach! Szybkie zajęcie pleców i mamy powtórkę sytuacji z poprzedniej odsłony. Przekłada rękę pod szyję Yana Aljamain Sterling, nie ma jednej dobrej pozycji do duszenia. No Mercy próbuje się podnieść, wyprowadza pojedyncze, krótkie ciosy. Mocno trzyma go w klamrze Sterling, odwraca rywala na brzuch… Szybko jednak sytuacja wraca do poprzedniego stanu rzeczy. Mało dynamiczna jest ta odsłona, nie podoba się to publiczności. Petr Yan nie ma nic do powiedzenia, Aljamain Sterling zdominował parterowo kolejną odsłonę.

Sprawdź!  Groźby w kierunku 16-letniej córki Dany White'a! Prezydent UFC szybko znalazł sprawcę!

Runda 4

Natychmiast rzucił się na mistrza Petr Yan! Szybki, agresywny początek i celne ciosy. Sterling ratował się pozycją żółwia, postraszył jeszcze obaleniem. Rosjanin nie odpuszcza i szarżuje, Aljamain na low kicka zareagował pójściem w nogi. Liczył też chyba na kolejną dyskwalifikację, zachowując pozycję kilku punktów na ziemi. Walka wraca do stójki, Yan trafia kopnięciem, Sterling także nie odpuszcza. Wchodzi też w stójce za plecy rywala, spada jednak na matę! Petr Yan w górnej pozycji, ale to trzeba umieć wykorzystać. Stara się opleść go nogami mistrz wagi koguciej, szukając zapewne poddania. No Mercy jednak mocno jest do niego przyklejony, stara się obijać żebra Amerykanina. Yan zajął połowicznie plecy wstającego Funk Mastera, ten jednak wrócił na matę. Tymczasowy champion wyprowadza pojedyncze uderzenia do końca odsłony.

Runda 5

Znów zaczął kopnięciami Yan, wyższe na żebra, niskie na nogę, które podcięło Amerykanina. Kolejna seria low kicków, Sterling ratuje się próbą obalenia. Dobrze wybronił się Petr Yan, natychmiast stara się atakować prostymi kombinacjami. Sterling odpowiada idzie znó po sprowadzenie i trzyma boczny przy siatce klincz na Rosjaninie. Odwrócił się No Mercy i zerwał, choć w środku klatki znów musi się bronić przed doskakującym Sterlingiem. Ruszył z latającym kolanem Yan, odczuł to chyba Sterling, bo z łatwością dał sobie zajść za plecy! Rosjanin odpuszcza i walka wraca do stójki. Tam ponownie zaatakował zapasami Aljamain Sterling, kończy jednak broniąc się przed No Mercy. Mocne kolana na żebra oponenta ze strony Petra Yana, zmienia on spokojnie pozycje z prawej na lewą. Straszył jeszcze duszeniem zza pleców Rosjanin w ostatnich sekundach, jednakże usłyszmy werdykt sędziowski!

Sprawdź!  DOMINACJA! Krzysztof Jotko nie dał szans rywalowi na UFC Vegas 53!

Oficjalny wynik: Aljamain Sterling wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.