KSW

(VIDEO) Najciężsi rywale Mariusza Pudzianowskiego. KSW przypomina walki z „Butterbeanem”, Bobem Sappem i innymi kolosami

Organizacja KSW przypomina, jak wyglądały pojedynki z najcięższymi przeciwnikami w karierze Mariusza Pudzianowskiego, który w najbliższą sobotę powróci do klatki.

W co-main evencie „Pudzilla” zmierzy się z Serigne Ousmane Dią, senegalskim mistrzem zapasów, znanym jako „Bombardier”. Takie starcie miało odbyć się już na KSW 59, jednak w dniu pojedynku rywal Pudzianowskiego trafił do szpitala, a następnie wyleciał do Francji, gzie miał przejść operację po ataku ostrego zapalenia wyrostka.

„Bombardier” to jeden z najcięższych przeciwników w karierze Polaka. Ma on blisko 2-metry i waży 150 kilogramów. Ogromna waga nie jest jednak problemem dla Pudzianowskiego, który ma już na swoim koncie starcia z ogromnymi rywalami.

Najcięższy przeciwnik Polaka to ponad 200-kilogramowy Eric Esch znany jako „Butterbean”. Nie wiadomo, ile dokładnie ważył, gdyż waga zatrzymała się na swoim limicie.

Pudzian zmierzył się z nim w czwartym zawodowym pojedynku i rozbił go w minutę i 16 sekund. Drugie miejsce zajmuje Bob Sapp ze 144 kilogramami. Amerykanin został pokonany w zaledwie 39 sekund.

Kolejny fighter na liście to Sean McCorkle, który przed walką wniósł na wagę 141,8 kg. Walczył on z Pudzianem dwukrotnie. Najpierw wygrał po poddaniu kimurą, a następnie przegrał po jednogłośnej decyzji.

Sprawdź!  Były trener o Pudzianowskim po KSW 77: "Jak wchodził, było widać, że ma stres. Jego ciało tam było, ale nie było Mariusza"

Polak dwie walki stoczył także z ponad 127-kilogramowym Jamesem Thompsonem. Brytyjczyk najpierw zwyciężył, poddając Polaka duszeniem trójkątnym, a drugie starcie zostało rozstrzygnięcie jako no-contest z powodu pomyłki sędziego.

Poniżej możecie sprawdzić, jak przebiegały pojedynki z wymienionymi wcześniej przeciwnikami Mariusza Pudzianowskiego:

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.