UFC

(VIDEO) Mateusz Rębecki udusił większego rywala! „Chińczyk” trafił do UFC!

Mateusz Rębecki zaliczył świetny występ na Dana White’s Contender Series, czym zaimponował prezydentowi największej federacji MMA na świecie.

Słynący z kapitalnego brazylijskiego jiu-jitsu Mateusz Rębecki otrzymał w końcu szansę wywalczenia kontraktu w UFC. Popularny „Chińczyk” wystąpił w szóstym odcinku obecnego sezonu programu Dana White’s Contender Series.

Jego rywalem był sporo wyższy Rodrigo Lidio. Brazylijczyk już w pierwszych sekundach trafił mistrza wagi lekkiej FEN wysokim kopnięciem, ale po Rębeckim nie było widać żadnego efektu wstrząśnięcia.

Mateusz natychmiast przeszedł do kontrofensywy i sprowadził przeciwnika na matę. Ten szybko zdołał wrócić na nogi, jednak przy drugim tyle szczęścia już nie miał. „Chińczyk” wypracował sobie pozycję boczną, z której założył duszenie zza pleców na skręcającym się rywalu. Reakcja Dany White’a wiele zdradzała!

Prezydent największej federacji MMA na świecie był zachwycony występem mistrza FEN kategorii lekkiej, o czym powiedział podczas wręczania kontraktu:

Sprawdź!  Zawodnik KSW o sparingu z Błachowiczem: "Ma ciężką nogę. Złamanie twarzy w trzech miejscach, od razu operacja"

– Dałem mu przydomek „Rę-beastie” (tłum. „Re-bestyjka”). Ten gość jest totalnym brutalem! Jest bardzo silny, niesamowity twardziel. Udusić kogoś tak, jak on to zrobił…

To obalenie – Rodrigo ważył dziś jakieś 185 funtów. Fajnie będzie oglądać tego gościa, nie mogę się doczekać, co pokaże w UFC.

Tym samym Mateusz Rębecki został kolejnym Polakiem w kategorii lekkiej największej federacji MMA na świecie! Gratulacje!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.