UFC

(VIDEO) Khabib zdradza sekret swojej dominacji w parterze: „Nawet oglądając moje walki, ludzie nie rozumieją, co robię”

Khabib Nurmagomedov postanowił zdradzić, co pomagało mu dominować rywali w grze parterowej. Były mistrz przyznaje, że wszyscy rywali popełniali te same błędy.

Dagestańczyk w swojej karierze stoczył 29 pojedynków i nigdy nie przegrał. Aż 11 razy poddawał swoich przeciwników. Ostatnie 4 starcia Khabiba miały status mistrzowski. Fighter najpierw zdobył pas po jednogłośnej decyzji w starciu z Al Laquintą, a następnie poddał czołówek wagi lekkiej. Po kolei przed czasem pokonał Conora McGregora, Dustina Poiriera i Justina Gaethje. Po ostatniej walce ogłosił zakończenie kariery i przeszedł na emeryturę jako niepokonany mistrz.

KHABIB ZDRADZA, W JAKI SPOSÓB KONTROLOWAŁ W PARTERZE SWOICH RYWALI

Na kanale BJJ Fanatics Nurmagomedov zdradził, co sprawiało, że tak bardzo dominował w parterze, a rywale mieli wrażenie, jakby walczyli z zawodnikiem kilka kategorii cięższym:

– [Transkrypcja lowking.pl] Przygotowując się do walki ze mną, wszyscy moi rywale popełniali ten sam błąd. Brali sobie mocnych grapplerów, mocnych zawodników BJJ, którzy jednak wykorzystywali tylko ręce.

Gdy natomiast zamykała się klatka i zaczynała się walka, zdawali sobie sprawę, że nie wykorzystuję rąk. Wykorzystuję biodra i nogi. Wchodzisz do klatki i oni oczekiwali po tobie pewnych rzeczy, a ty robiłeś to po swojemu.

Nawet oglądając moje walki, ludzie nie rozumieją, co robię. Słyszałem wiele razy, jak moi przeciwnicy mówią, że gdy jestem na górze, czują, jakbym był z kategorii ciężkiej. Nie rozumieją. A ważę tyle samo co oni, ale wykorzystuję całe swoje ciało: biodra, nogi, ręce, ciało. Kontrola z góry. Cały ciężar ciała.

Khabib przyznał również, że jego kontrola z góry znacznie poprawiła się, kiedy rozpoczął treningi w amerykańskim klubie AKA. Były fighter wskazał także dwóch zawodników UFC, którzy świetnie radzą sobie w tym aspekcie walki:

Sprawdź!  Weili Zhang po porażce na UFC 268: "Szkoda, że dziś mi poszło ch*jowo i przegrałam..."

Kto moim zdaniem robi to tak jak ja? Luke Rockhold. Ma świetną kontrolę z góry. Nie korzystał jednak z tego zbyt często w MMA, bo jego obalenia nie były najlepsze. I Islam Makhachev. Ci dwaj goście świetnie kontrolują z góry, wykorzystując biodra, nogi. Wykonują pod tym kątem bardzo dobrą robotę.

Źródło: lowking.pl

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.