KSW

(VIDEO) Fatalna dyspozycja Izu Ugonoha! SAMOCIUK WYGRYWA w 1 rundzie przez TKO!

Za nami drugi wielki rewanż na KSW 70 po starciu Alberta Odzimkowskiego z Tommym Quinnem. Tym razem w klatce doszło do pojedynku w kategorii ciężkiej, w którym Marek Samociuk zmierzył się z Izu Ugonohem.

Do pierwszego boju Marka Samociuka z Izu Ugonohem doszło w kwietniu 2021 roku podczas gali KSW 60. Dla Samociuka był to debiut w KSW, a dla Ugonoha pojedynek numer dwa. Izu ruszył do ataku i brutalnie obijał Samociuka szukając skończenia przed czasem, ale ten przetrwał trudne chwile i nawet próbował poddać Ugonoha. Do drugiej odsłony boju Izu wyszedł potwornie zmęczony. Samociuk wykorzystał okazję, obalił rywala i już na macie rozbił go ciosami.

Warto przypomnieć, że Marek wszedł do walki z Izu dosłownie w ostatniej chwili za kontuzjowanego rywala i nie był to pierwszy taki przypadek w jego karierze. Zarówno do turnieju Wotore, w którym walczył na gołe pięści, jak i do walki na gali EFM Marek Samociuk wchodził w zastępstwie i w obu przypadkach wygrał. Po pojedynku z Izu Marek Samociuk zawalczył ponownie w grudniu 2021 roku.

Tym razem zmierzył się jednak z jednym z najbardziej doświadczonych zawodników wagi ciężkiej w Polsce, Michałem Kitą. Było to więc typowe zderzenie młodości z doświadczeniem. Z dużą dozą respektu podeszli do siebie obaj zawodnicy, ale od początku walki z obu stron leciały bardzo mocne uderzenia. Gdy jednak starcie trafiło do parteru Michał Kita rozbił Marka potężnymi ciosami na głowę i zakończył bój w pierwszej rundzie.

Sprawdź!  Znamy kursy bukmacherskie na walkę Akop Szostak vs Szymon Kołecki. Tego można było się spodziewać.

Od czasu przegranej z Markiem Samociukiem, Izu Ugonoh nie walczył w klatce. W tym czasie skupił się na swoim zdrowiu i spokojnym powrocie do treningów. Izu nie krył, że przegrana z Markiem była dla niego bolesnym doświadczeniem. Mówił jednak też o tym, że wyciągnął z niej wnioski i odrobił pracę domową przed rewanżowym pojedynkiem.

RELACJA

Obaj zaczęli od szukania dystansu, ale z pierwszą szarszą ruszył Samociuk trafiając świetnym sierpami. Marek wywierał presję trafiając sierpami. Po dwóch ciosach w korpus w wykonaniu Izu, Samociuk obalił rywala i szybko zdobył dosiad. W parterze Marek szukał sposobności na zadawanie ciosów. Po kilkunastu sekundach zdobył dosiad, lecz znowu wrócili do dosiadu skąd Marek podniósł pozycję zadając wiele mocnych ciosów. Po chwili znowu zajął plecy skąd zasypał przeciwnika kanonadą uderzeń zmuszając sędziego do przerwania walki. 

Marek Samociuk pok. przez TKO w 1. rundzie Izu Ugonoha

KSW 70 KARTA WALK

Walka wieczoru:

  • Mariusz Pudzianowski (16-7-0) vs. Michał Materla (31-8-0)
Sprawdź!  (VIDEO) Kołecki o przejściu Szpilki z boksu do MMA: "Nazwisko, które wypracował, stawia na szali. Ostatnio miał więcej porażek niż zwycięstw"

Pozostałe walki:

  • Daniel Omielańczuk (25-12-1) vs. Ricardo Prasel (12-3-0)
  • Rafał Kijańczuk (11-4-0) vs. Ivan Erslan (11-1-0)
  • Izu Ugonoh (1-1-0) vs. Marek Samociuk (3-2-0)
  • Damian Piwowarczyk (5-0-0) vs. Bartosz Leśko (11-2-2)
  • Radosław Paczuski (3-0-0) vs. Jason Wilnis (2-0-0)
  • Anita Bekus (5-2-0) vs. Roberta Zocco (3-3-0)
  • Albert Odzimkowski (11-6-0) vs. Tommy Quinn (9-5-0)
  • Łukasz Rajewski (11-7-0, 1 NC) vs. Barrio (9-2-0)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.