UFC

(VIDEO) Colby Covington nie daje szans Jorge Masvidalowi! Chaotyczny koniec walki!

Walka wieczoru UFC 272 była jedną z najbardziej wyczekiwanych w ostatnich latach! Złotousty Colby Covington podjął dawnego przyjaciela, Jorge Masvidala!

Mało jest fighterów, którym Colby Covington zalazł za skórę. Dzisiejszy oponent miał jednak wobec Amerykanina personalną wendettę, a to już samo w sobie zwiastowało fajerwerki! „Chaos” w swoim ostatnim występie dał niezłą walkę, jednak przegrał na punkty z mistrzem wagi półśredniej, Kamaru Usmanem. Amerykanin udowodnił jednak tym występem, że wciąż jest drugim najlepszym półśrednim w UFC.

Jego oponentem był dawny przyjaciel, sparingpartner i współlokator – Jorge Masivdal. Popularny „Gamebred” zadebiutował jeszcze w 2003 roku, a do UFC trafił 10 lat później. O tym, że różnie w jego karierze bywało świadczy rekord: 35-15. Masvidal jest fighterem, który ma twardą szczękę o czym świadczą jedynie 2 porażki przed KO lub TKO. Amerykanin w ostatnich 2 walkach przegrywał z Kamaru Usmanem i liczy, że wygrana z Covingtonem da mu trylogię z Nigeryjczykiem.

Przebieg walki

Runda 1

„Gamebred” natychmiast ruszył z wysokim kolanem, próbując jeszcze kopnąć Covingtona. Ten jednak był zdecydowanie za daleko. Colby ruszył z próbą lewego sierpa. Masvdal wyprowadził mocne nieskie kopnięcie Gamebred zasygnalizował wsadzenie palca w oko, jednak sędzie nie przerywa, a „Chaos” docisnął oponenta na siatkę! Masvidal szukał krótkich łokci, ale za moment poszedł na parteru. Covington zajął jego plecy i notorycznie sadzał oponenta na macie. Szukał duszenia zza pleców Chaos, Jorge Masvidal w głębokiej defensywie. Kilka ciosów na głowę Gamebreda i dalej szuka jego szyi Colby. Skręcił się reprezentant ATT, ale nic mu to nie dało. Covington wyprowadził kilka łokci na bok głowy, a Gamebred po powrocie do stójki wyprowadza kopnięcia. Colby Covington ruszył jeszcze z kilkoma prostymi w ostatnich sekundach.

Runda 2

Sędzia Herb Dean poinformnował Chaosa, że widział na powtórce wsadzenie palca w oko. Masvidal od razu ruszył agresywnie trafiając Covingtona. Mocne niskie kopnięcia fightera z Miami. Colby również szuka kopnięć na nogi. Przewaga Gamebreda w pierwszej minucie tej odsłony. Covington zaatakował prawym sierpem i poszedł po sprowadzenie. Łokcie Masvidala w klinczu lądują blisko tyłu głowy rywala. Jedno z kolan Chaosa z kolei ląduje na kroczu Jorge i mamy chwilę przerwy. Covington atakuje prawym i lewym sierpem. Jorge Masvidal atakuje kolejnymi kopnięciami na nogę, łapie też jedno od rywala. Covington ruszył z kopnięciem, ale podciął go Gamebred! Uciekł Chaos z próby gilotyny i za moment sam znalazł się za plecami przeciwnika. Poszedł prawy sierp przy rozerwaniu klinczu. Obrywa jeszcze Covington od Masvidala, ale stracił trochę tchu fighter ATT. Atakuje Gamebred, poszło kolano w brzuch rywala, ale ten odpowiedział dobrym lewym sierpem!

Runda 3

Covington odpowiedział wysokim kopnięciem za wysokie kopnięcie i znów szukał sprowadzenia. Dobrze broni się Masvidal, który wraca do obijania nóg oponenta. Ten skupia się na głowie Jorge, który pod presją ląduje na plecach. Poszły łokcie ze strony Colby’ego, lecą kolejne ciosy i ma kłopot Gamebred. Mocny ground and pund z góry, ale raczej nie grozi to skończeniem przed czasem. Idą też kolejne ciosy na żebra, a Jorge Masvidal szuka drogi ucieczki. Zmienił pozycję Covington, wyprowadził kolejne ciosy z półgardy. Zajmuje stopniowo plecy fightera ATT i założył naciskówkę! Spokój Gamebreda i walka jest kontynuowana. Uciekł na chwilę Masvidal, ale Covington totalnie dominuje zapasami! Pozycja żółwia Masvidala, Colby nie widzi sensu w tej pozycji i wraca na nogi.

Sprawdź!  Duże wyróżnienie Oleksiejczuka! Polak nominowany do nagrody UFC! [WIDEO]

Runda 4

Masvidal musi uważać na kolejne sprowadzenia. Wyprowadza kopnięcia na nogę i tułów. Covington markuje sierp i idzie po obalenie. Po chwili wymiany w stójce znów ma rywala na siatce. Ucieka Jorge, ale cały czas narzuca presję Covington. Ruszył Colby z podbródkowym, który sięgnął szczęki Masvidala! Był też krótki hak i znów złapał Gamebreda za nogę. Rozerwanie, powrót do stójki, ale Masvidal obrywa mocnymi ciosami! Zdecydowanie wolniejszy jest na tym etapie Gamebred i zainkasował kilka do kilkunastu ciosów na głowę! Znów wraca do kopnięć Jorge i tafia jeszcze mocnym prawym, aż Chaos padł na kolano! Starcie cały zcas trwa, fighterzy idą w wymianę. Kilka ciosów Covingtona i znów zamyka klincz na siatce. Dobry unik Masvidala po rozerwaniu. Próba obrotówki w wykonaniu Gamebreda, który jest ewidentnie wykończony.

Runda 5

Covington podszedł blisko i ruszył mocno z kombinacją lewy-prawy, po której znów spróbował obalenia. Masvidal skupił się na kontrze i za moment znów wylądował na macie z Chaosem za plecami. Colby Covington mocno trzyma oponenta, nawet gdy ten wraca na nogi. Mocno kolana lecą na uda Masvidala. Szuka jeszcze jego szyi dawny sparingpartner. Gamebred skręca się, ale oddaje też plecy Chaosowi. Ten jednak cały czas wykonuje świetną pracę grapplerską. Przy okazji posyła krótkie ciosy na głowę oponenta. Blisko 10 minut do tej pory spędził w kontroli w parterze Covington. Jorge Masvidal ewidentnie nie ma sił, ciężko dyszy i już tylko się broni. Colby natomiast kontynuuje obijanie i szuka jeszcze duszenia zza pleców! Uciekł Gamebred i inkasuje kolejne mocne łokcie. Po ostatniej syrenie poszły jeszcze ciosy z góry od Chaosa, a Masvidal odpowiedział upkickiem!

Wynik: Colby Covington wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.