UFC

(VIDEO) Błachowicz wskazał najmocniejsze elementy w walce Teixeiry. Zdradził, jaki ma plan na starcie z Brazylijczykiem: „Jeżeli nie będę bał się jego gry parterowej…”

Druga obrona pasa Jana Błachowicza zbliża się wielkimi krokami. Już 30 października na gali UFC 267 Cieszyński Książę powróci do oktagonu.

Tym razem mistrz UFC w kategorii półciężkiej zmierzy się z weteranem Gloverem Teixeirą. Brazylijczyk ma za sobą serię 5 zwycięstw i bez wątpienia może być jednym z najtrudniejszych rywali Polaka. Ma bowiem za sobą ogromne doświadczenie w MMA.

Największa bronią Teixeiry jest jednak jego gra parterowa i czarny pas w BJJ. Cieszyński Książę, aby być odpowiednio przygotowanym do pojedynku, trenował m.in. z takimi zawodnikami jak Gerard Łabiński czy legenda Brazylijskiego Jiu-Jitsu Braulio Estima.

Skupiliśmy się głównie na tym, żeby wyeliminować najmocniejsze strony mojego przyszłego rywala Glovera. Fajnie, bo przeanalizowaliśmy też razem kilka walk i gdzieś tam dobraliśmy rzeczy, które mogą zadziałać, które mi pasują, które jego zdaniem wejdą – powiedział Cieszyński Książę o treningach z Estimą.

Ja jestem mistrzem MMA, więc ciężko mi będzie osiągnąć taki poziom samego parteru jak Braulio czy Gerard, który mi teraz bardzo dużo pomaga, jeśli chodzi o grę parterową. Oni robią tylko to, a ja robię wszystko. Jeżeli spędzę kilka godzin w takim towarzystwie… To są małe szczegół, małe detale. Jak ułożyć rękę, jak ułożyć nadgarstek, jak się spiąć, w którym momencie. I nagle pojawia ci się tysiąc nowych możliwości – dodał.

Sprawdź!  Sean O'Malley potrzebuje rywala na UFC 264! Louis Smolka wypada!

Błachowicz w trzeciej części „Road to UFC 267” wymienił także trzy najmocniejsze elementy w walce Teixeiry. Polak wskazał doświadczenie, cardio i BJJ.

Muszę być gotowy na wszystko, bo to jest MMA. Wiadomo, walka zaczyna się w stójce, może zostać przeniesiona do parteru, nie musi. Każdy wie, że jiu-jitsu Glovera to jest jego najmocniejsza strona, poza doświadczeniem i oczywiście cardio. Muszę więc być na to gotowy, aby realizować swój plan.

Dodatkowo Cieszyński Książę zdradził, jaki ma plan na walkę. Chce toczyć pojedynek w stójce, jednak jeśli będzie trzeba, nie zamierza unikać starcia w parterze.

Jeżeli nie będę bał się jego gry parterowej, wykonam swój plan w stu procentach, czyli będę walczył odważnie w stójce, bo nawet jeżeli walka zostanie przeniesiona do parteru, nie spanikuję. Po prostu podejmę walkę w parterze, wrócę na górę i dalej będę mógł robić to, co ja chcę.

– A jeżeli bym się zamknął, bym się bał tej gry parterowej, to wtedy bym nie otworzył się w stójce i walka mogłaby wyglądać nudno, być bezpłciowa i mógłbym nawet przegrać. A tak to będę pewny swego, pewny tego, że mogę nawet z nim w parterze wygrać, co też spowoduje, że będę pewniejszy w swojej stójce, na którą oczywiście mam zamiar postawić w tej walce.

Gale UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

Sprawdź!  Nate Diaz odpowiada Poirierowi, McGregor włącza się do dyskusji!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Źródło: YouTube

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *