UFC

UFC: Kowalkiewicz wygrała pewną decyzją po mocnej walce! [WIDEO]

Przedostatnią walką karty wstępnej UFC Vegas 80 był pojedynek Karoliny Kowalkiewicz. Polska zawodniczka zmierzyła się z Dianą Belbitą.

Odbierz bonusy i oglądaj UFC Vegas 80 za darmo!

Dla pochodzącej z Łodzi Kowalkiewicz był to 16. występ w oktagonie. Co najważniejsze, Karolina mogła pochwalić się dodatnim bilansem 8. wygranych i 7. porażek. W ubiegły rok Polka wchodziła na fatalnej serii 5. kolejnych przegranych. Kowalkiewicz podniosła się po tym w znakomitym stylu poddając Felice Herrig, a następnie pokonała decyzją Silvanę Gomez Juarez. Jeszcze w tym roku Karolina zwyciężyła z Vanessą Demopoulos.

Kowalkiewicz zmierzyła się z Dianą Belbitą. Choć rumuńska fighterka była młodsza o 10 lat od Polki, to mogła poszczycić się identycznym rekordem 15-7. „The Warrior Princess” również walczyła w przeszłości KSW i wystąpiła nawet na historycznej gali na Stadionie Narodowym.

Graj i oglądaj gale UFC na żywo!

UFC: Kowalkiewicz vs Belbita – RELACJA

RUNDA 1

Od razu ruszyły na siebie z prostymi zawodniczki, Kowalkiewicz złapała klincz, wyprowadziła celny prosty. Świetnie wykorzystuje kolana Polka. Skróciła dystans Karolina, ale dała się obalić przez Belbitę. Świetnie się skręciła Łodzianka, zajęła plecy, zaraz przeszła w dosiad, ale dała się przetoczyć. Celnie bije lewym prostym Kowalkiewicz, złapała klincz i siłuje się na siatce z rywalką. Dobry łokieć na rozerwaniu, Belbita miesza bokserskie uderzenia i trafia Polkę. Mocne ciosy Rumunki, Kowalkiewicz nie odstaje i też obija głowę przeciwniczki. Bardzo mocny prawy Belbity, dołożyła też kolana w klinczu.

Sprawdź!  Syn Alexa Pereiry szybko pożałował żartu! Natychmiastowa reakcja "Poatana" [WIDEO]

RUNDA 2

Belbita dokłada kopnięcia na korpus Karoliny, ta nie daje rady zbliżyć się do Rumunki i inkasuje kolejne ciosy. Mocno biła po żebrach Diana, Kowalkiewicz poszła w klincz szukając nieudanego obalenia. Celny prawy podbródkowy Polki w kontrze, ale stopuje ją lewym „The Warrior Princess”. Mocno i celnie biją obie zawodniczki, Belbita stopuje ataki Karoliny, ale i ta dużo atakuje lewym prostym. Klincz na siatce, mocno trafiła łokciem Polka. Mocne ciosy Kowalkiewicz w końcówce, która zdecydowanie należy do Karoliny, choć dała się jeszcze obalić na ostatnie sekundy.

RUNDA 3

Kowalkiewicz została poinstruowana, że musi wygrać tę rundę. Belbita ofensywnie ruszyła z niecelnymi seriami lewy-prawy, mocno bije Polka, która jest też celniejsza. Schodzi z linii uderzenia Karolina, jest szybsza od rumuńskiej rywalki. Złapała klincz Kowalkiewicz, ale silniejsza jest Belbita. Świetny prawy podbródek Karoliny! Diana wstrzymała się na chwilę, poszły kolejne razy od Polki. Naciska Polka, Belbita rzuca kolejne ciosy na alibi, dobry front na tułów w wykonaniu Kowalkiewicz. Coraz bardziej rozbita Belbita, Kowalkiewicz cały czas szuka mocnych uderzeń, trafiła backfistem i nie przestaje wywierać presji do ostatniej rundy.

Sprawdź!  Gamrot wyśmiał hejtera! Agresywna wiadomość do zawodnika UFC

Wynik walki: Karolina Kowalkiewicz wygrała jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.