UFC

UFC 303: Ortega o włos od tragedii! Zmiana limitu po katorżniczym zbijaniu wagi [WIDEO]

Do sporej zmiany w rozpisce doszło jeszcze przed oficjalnym ważeniem bohaterów UFC 303. Brian Ortega był o włos od poważnych komplikacji zdrowotnych.

Gala UFC 303: Pereira vs. Prochazka 2 odbędzie się najbliższej nocy z soboty na niedzielę w Las Vegas. Na karcie, oprócz rewanżowej walki o pas wagi półciężkiej, znalazło się też miejsce dla Briana Ortegi i Diego Lopesa. Ten pojedynek jednak był blisko anulowania.

Pojedynek ten, jak i całą kartę walk, obstawicie u bukmachera Fortuna. Za założenie nowego konta i depozyt otrzymacie darmowe 30 PLN. Oprócz tego dostaniecie również 3X zakład bez ryzyka do 100 PLN.

TYPKURSYBUKMACHER
Alex Pereira – Jiri Prochazka1.80 – 2.01Fortuna
Brian Ortega – Diego Lopes2.13 – 1.71Fortuna

UFC 303: Dramat Briana Ortegi i zmiana limitu

Gala UFC 303 od kilku tygodni przysporzyła wielu problemów. Najpierw z karty wypadł Conor McGregor, przez co wydarzenie utraciło main event. Do tego kontuzji doznał Jamahal Hill, przez co posypało się też drugie z głównych starć.

Sprawdź!  UFC 295. Fenomenalne otwarcie karty głównej! Diego Lopes nokautuje w 1. rundzie [WIDEO]

Nowym co-main eventem UFC 303 ogłoszono pojedynek w kategorii piórkowej: Brian Ortega vs. Diego Lopes. Ostatecznie jednak fighterzy zmierzą się w limicie dywizji lekkiej. Powodem tego były problemy, które zagroziły wręcz anulowaniu tego starcia.

Jak przekazał Ariel Helwani, obóz Lopesa otrzymał informację, że „T-City” nie będzie w stanie spełnić wymagań kategorii piórkowej. Ortega na kilka godzin przed porannym ważeniem wciąż ważył 151 funtów, a to już był jego limit. Amerykanin musiał rozpocząć proces nawadniania, by w ogóle być w stanie wystąpić na UFC 303. Team Diego Lopesa wyraził zgodę na zmianę kategorii na lekką, za co sam zawodnik ma też otrzymać dodatkowe wynagrodzenie.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.