UFC

UFC 288: Niepokonany Evloev znów wygrywa! Rywal bliski OGROMNEJ sensacji!

W kolejnym pojedynku UFC 288 pojawił się niepokonany Movsar Evloev. Rosjanin po licznych perturbacjach ostatecznie w oktagonie zmierzył się z Diego Lopesem.

-> Oglądaj UFC 288 na żywo!

Reprezentant Rosji stoczył dotychczas 16 zawodowych walk i najwięcej z nich wygrał przez decyzje. Movsar znakomicie wykorzystuje swoje zapasy, choć nie można ignorować też jego stójki. Evloev zanotował w końcu 3 nokauty. Pierwotnie byłego mistrza M-1 Global nie miało wcale być w karcie walk UFC 288.

Fighter zdecydował się zastąpić na ostatnim półmetku kontuzjowanego Jonathana Pearce’a w walce z Brycem Mitchellem. Amerykanin jednak również doznał urazu i on także wycofał się z wydarzenia. Jego miejsce zajął Diego Lopes.

Młodszy od Evloeva Brazylijczyk miał już szansę znaleźć się w UFC przed dwoma laty. Przegrał jednak techniczną decyzją podczas jednego z odcinków Contender Series. Wszyscy eksperci, jak i fani byli przekonani, że Lopes zostanie z łatwością rozniesiony przez Rosjanina.

-> Oglądaj UFC online!

UFC 288: Evloev vs Lopes

RUNDA 1

Lopes rozpoczął od low kickków i mocnego prawego crossa. Evloev skrócił dystans szukając sprowadzenia i wyłapał przy tym mocny prawy! Kłopoty Rosjanina, udało mu się wyhaczyć Brazylijczyka, który jednak był blisko dźwigni na nogę. Przeszedł w końcu do pełnej kontroli Movsar i pozostaje czujny na BJJ rywala, który przechwytuje jego rękę szukając balachy! Evloev ucieka jednak i wraca do kontroli z góry. Dużo ofensywy z góry w wykonaniu niepokonanego fightera, którego Diego Loopes do samego końca próbował postraszyć poddaniem.

Sprawdź!  Gilbert Burns wygrzebuje stare wpisy i zaczepia Nate'a Diaza! "Walcz ze mną... Wyzywam cię."

RUNDA 2

Z łatwością markuje zejście w nogi Evloev, by trafić Lopesa w głowę. Ten próbuje kontrować, ale zaraz wyłapuje kolejne haki od Rosjanina. Brazylijczyk szuka akcji stójkowych, ale Evloev unika i odpowiada swoimi atakami, które z łatwością dochodzą. Ustrzelił w końcu krótkim uderzeniem Diego Lopes, który zaraz zostaje sprowadzony na matę. Ground-and-pound Evloeva przerywany parterowymi akcjami Lopesa, który wyłapuje kolejne bomby.

RUNDA 3

Diego Lopes nie ma nic do stracenia i karcie Evloeva szybkimi sierpami, gdy tylko ten się zbliża. Movsar rozkręca się powoli w tej odsłonie, ale Brazylijczyk znakomicie go kontruje. Rosjanin zamyka Lopesa na siatce, poszedł mocny łokieć i łatwe sprowadzenie walki do parteru. Brazylijczyk wraca na nogi, ale Evloev trzyma go w klamrze za plecami i niemiłosiernie okopuje nogi. Ale Diego Lopes wykorzystuje jego błąd i łapie Kimurę! Ogromne tarapaty Evloeva, który jednak ucieka i wraca na nogi! Brazylijczyk uparcie szuka skończenia i zakłada balachę na kolano! Robi co może Lopes, ale Movsar Evloev przetrwał ostatnie sekundy!

Wynik walki: Movsar Evloev wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.