UFC

Szef UFC zabrał głos w sprawie przyszłości Jana Błachowicza! „Ile walk potrzebuje żeby dostać title shota?”

Za nami gala UFC 267, o której w Polsce było bardzo głośno od dłuższego czasu. Wszystko za sprawą walk aż trzech reprezentantów naszego kraju na tym wydarzeniu. O pojedynku Błachowicz vs Teixeira wypowiedział się szef UFC, Dana White.

W walce wieczoru Jan Błachowicz musiał uznać wyższość 42-letniego Brazylijczyka i w drugiej rundzie został poddany przez Glovera Teixeirę – tracąc tym samym mistrzowski pas UFC w wadze półciężkiej. Po pojedynku „Cieszyński Książę” w wywiadzie w klatce przyznał, że „legendarną polską siłę” zostawił w pokoju hotelowym.

Następnie podczas rozmowy z mediami zapewnił, że to na pewno nie koniec – „To nie koniec. Nie jestem mięczakiem. Nigdzie indziej się nie wybieram. Na pewno wrócę. Muszę odpocząć, trochę to przemyśleć. Na pewno jednak wrócę. Nie jestem mięczakiem i tchórzem. Nie ucieknę. Zobaczycie mnie jeszcze w oktagonie ponownie.” – powiedział Błachowicz.

Na konferencji prasowej po UFC 267 głos zabrał Dana White, który skomentował zwycięstwo Brazylijczyka.

Glover Teixeira jest i był jednym z najmocniejszych zawodników w dywizji półciężkiej od dawien dawna. Jego marzeniem od dawna było zdobycie pasa. Dzisiaj w końcu je zrealizował. Świetny człowiek, cieszę się jego sukcesem. Świetna historia. Nie mogło trafić się lepszemu człowiekowi. Problem w tym, że Błachowicz też jest świetnym gościem. To była jedna z walk, w której nie chciałeś, żeby ktokolwiek przegrał. – powiedział szef UFC.

Sprawdź!  Anderson Silva miał jeden zarzut do Dany White'a. "Nie potrzebnie o tym gadał"

Jeden z dziennikarzy zapytał oto co musi zrobić Jan Błachowicz, aby dostać ponownie walkę o pas oraz ile walk musi stoczyć.

Ile walk potrzebuje, żeby dostać title shota? Przegrał ledwie godzinę temu! Nie wiem. Nie ma konkretnej liczby. Zobaczymy, co będzie z nim dalej i kiedy będzie znowu walczył. Zobaczymy, jak to się wszystko ułoży. – odpowiedział.

Błachowicz sam przyznał natomiast: „Zobaczymy co wydarzy się w przyszłości. Jeśli pojawi się szansa na rewanż, oczywiście chętnie to zrobię, chciałbym zrewanżować się każdemu zawodnikowi, z którym kiedyś przegrałem. Teraz jednak nie mam szans na rewanż. Muszę najpierw wrócić i wygrać kilka walk.”

Prawdopodobnie Glover Teixeira zmierzy się teraz z Jiri Prochazką. Przypomnijmy, że wielu sugerowało starcie Jana Błachowicza z zawodnikiem z Czech na Stadionie Narodowym, lecz niestety teraz możemy o tych planach zapomnieć.

Źródło: YouTube

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.