UFC

Rosyjscy kibice komentują wpis Jędrzejczyk! Popierają atak na Ukrainę! „Wyluzuj Polsko. Dostają to, na co zasłużyli”

Joanna Jędrzejczyk zamieściła wczoraj na swoich social mediach wpis, w którym zachęciła do wsparcia Ukrainy. Wielu Rosjan zamieściło poniżej szokujące komentarze.

Ukraińcy mają za sobą kolejną ciężką noc. Od 24 lutego nieustannie są atakowani przez rosyjskie wojska. Na rozkaz Władimira Putina armia początkowo niszczyła najważniejsze obiekty wojskowe, lotniska, czy składy broni. Z czasem jednak zmieniła swoje cele.

Aktualnie rosyjscy żołnierze strzelają również do cywilów oraz bombardują dzielnice mieszkalne, bloki, a nawet domy. Zaatakowane zostały także szpitale i karetki. Minister zdrowia Ukrainy wydał oświadczenie:

Apeluję do międzynarodowych organizacji praw człowieka o surowe potępienie działań terrorystycznych rosyjskiego agresora! Okupanci nadal ostrzeliwują karetki pogotowia na Ukrainie. Brygada pogotowia ratunkowego w obwodzie zaporoskim znalazła się pod ostrzałem wroga. Na szczęście nie zgłoszono żadnych ofiar.

Na post zareagowało wielu Rosjan. Jak się okazało, w dużej części popierają oni atak na Ukrainę i działania Władimira Putina. Zamieszczono liczne komentarze zarówno w języku rosyjskim, jak i angielskim. Może to wynikać w dużym stopniu z propagandy i dezinformacji szerzonej przez rosyjskie służby.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot o taktyce na walkę: "Lubię, gdy rywal wywiera mocną presję, bo wtedy jest mi łatwo..."

W sprawie wstrząsającej wojny na Ukrainie głos zabrało wielu sportowców. Między innymi na swoich social mediach Joanna Jędrzejczyk zamieściła taki wpis:

– Kiedy my bezpiecznie siedzimy w naszych przytulnych domach, nasi sąsiedzi są niepewni swojego jutra, kolejnych godzin, minut i nadchodzących sekund ich życia. Martwią się o swoich bliskich, o schronienie, jedzenie czy ciepłe ubranie. Postarajmy się, aby nasze wsparcie było nie tylko „instagramowe”. Dołóżmy taką cegiełkę, na jaką nas stać, na jaką mamy siłę czy odwagę. Nie pozostawajmy obojętni na ludzką krzywdę i tragedię. To, co się dzieje jest nie do pomyślenia w XXI wieku. Boże proszę czuwaj nad naszymi sąsiadami i nad nami wszystkimi. Przyjaciele zza granicy jesteśmy z Wami. NIE DLA WOJNY! OBRZYDLIWE OKRUCIEŃSTWO!

Na post zareagowało wielu Rosjan. Jak się okazało, w dużej części popierają oni atak na Ukrainę i działania Władimira Putina. Zamieszczono liczne komentarze zarówno w języku rosyjskim, jak i angielskim. Może to wynikać w dużym stopniu z propagandy i dezinformacji szerzonej przez rosyjskie służby.

Sprawdź!  (VIDEO) Ostre słowa Jana Błachowicza w kierunku piłkarza, który brutalnie skatował kota! „Skur***u, spróbuj…”

Kontrolę nad Internetem w Rosji ma rząd, który decyduje, co jest tak zwanym „fake newsem”, a co jest rzetelną informacją. To jednak nie wszystko. Roskomnadzor, czyli rządowa agencja wezwała media do relacjonowania wojny jedynie na podstawie oficjalnych rosyjskich źródeł. Za niezastosowanie się do poleceń grożą surowe kary.

Joanna Jędrzejczyk jako była mistrzyni UFC, która ma fanów na całym świecie. Jej wpis cały czas komentuje wielu kibiców z Rosji, którzy poopierają wojnę i przekonuję, że prezydent kraju podjął niezbędne środki:

– Wyluzuj Polsko. To niezbędny środek. Każdy dostaje to, na co zasługuje.

– Każda wojna to tragedia, ból i łzy matki, ale czemu nie komentowałaś innych wojen? Je*any rząd USA powiesił Sadama Husajna!!! To jest ok?

– Ukraina pije piwo, które warzyła przez ostatnie 10 lat.

– Rosja do boju!

– Pan Władimir Putin skopie dupę Ukraińcom, a my jesteśmy razem z nim.

– Ukraińscy naziści zostaną zniszczeni!

Źródło: Instagram

Sprawdź!  (VIDEO) Mocne słowa Pudzianowskiego o wojnie! "Tu byłem wychowany i tu zostanę. Nie spakuję walizek. Pójdę na..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.