UFC

Poznaliśmy zarobki Rondy Rousey w UFC! Prawie 6 milionów dolarów za minutę w oktagonie

Ile Ronda Rousey zarobiła walcząc w UFC? Choć nikt się tego nie spodziewał, światło dzienne ujrzały pełne zarobki Amerykanki w największej federacji MMA na świecie!

Za Oceanem już od jakiegoś czasu toczony jest proces antymonopolowy, który organizacji UFC wytoczyło między innymi kilku byłych zawodników, jak Cung Le, Jon Fitch, czy Brandon Vera. Panowie zarzucają swoim byłym pracodawcom zminimalizowanie wypłat przez wykluczanie konkurencji i monopol na rynku MMA w latach 2010-2017.

Efektem tego jest wyciek dokumentacji UFC, w której czarno na białym wypisane jest, kto ile zarobił. O ile nazwiska nie zostały ujawnione, dziennikarze MMA Fighting oraz Bloody Elbow zidentyfikowali kilka osób. Jedną z nich jest Ronda Rousey.

To właśnie postać Amerykanki przekonała Danę White’a do zainwestowania w kobiece MMA. „Rowdy” gros swej kariery pozostawała niepokonana i szybko stała się jedną z największych gwiazd sportu oraz organizacji. Z tym przyszła też ogromna gaża.

Rousey łącznie stoczyła 8 walk w UFC, z których zwyciężyła w sześciu. O ile za pierwszy pojedynek otrzymała „zaledwie” 574 tysiące dolarów, o tyle za kolejny występ przeciwko Mieshy Tate zgarnęła już… ponad 3 razy tyle. Za starcie z Sarą McMann wypłata znów spadła poniżej miliona, ale po tym już tylko rosła.

Sprawdź!  Mocne wymiany na UFC Vegas 54! Katlyn Chookagian kontynuuje serię!

Łącznie Ronda Rousey zgarnęła ponad 17 milionów, co daje dokładnie 2 215 149 dolarów za walkę. Warto wspomnieć, że za wygraną w 16 sekund z Alexis Davis „Rowdy” otrzymała ponad milion, a za ostatnią walce w karierze (porażka przez TKO w 48 sekund z Amandą Nunes) było to aż 4 879 766 $. To łącznie 5 943 454 $ za niewiele ponad minutę.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.