Oktagon MMA

Po ważeniu został usunięty z karty walk. Wszystko przez swoje skandaliczne tatuaże! „Nikt nie zwrócił na to uwagi, nie mieliśmy pojęcia”

Dzień przed czeską galą Oktagon 30 w Pradze doszło do dużych zmian w karcie walk. Udział zawodnika w wydarzeniu został wycofany ze względu na jego skandaliczne tatuaże.

W czwartek 30 grudnia w organizacji Oktagon MMA miał zawalczyć Radek Roušal, jednak w środę wieczorem został usunięty z karty walk. Federacja podjęła taką decyzję po tym, jak dostała informacje od osoby, która zauważyła podobiznę Hitlera wytatuowaną na ręce fightera.

Ponadto na jego klatce piersiowej znajduje się inny tatuaż – czaszka w nakryciu głowy podobnym do tego, jakie nosili oficerowie SS. Może to nawiązywać do „Oddziałów Trupiej Czaszki”.

Głos w sprawie zawodnika zabrał właściciel organizacji Ondrej Novotny, który wyjaśnił, że wcześniej nawet na ważeniu nikt tego nie zauważył – Mamy zapisane w kontrakcie, że możemy go ukarać. Także za tatuaż na klatce piersiowej. Nie sprawdzaliśmy, jak to wygląda, ani my, ani fotografowie, ani operatorzy kamery. Nikt o tym wcześniej nie mówił. Nie mieliśmy o tym pojęcia.

W rozmowie z czeskimi mediami zawodnik wyjaśnił, że tatuaże to błędy młodości, których żałuje. Podobiznę Hitlera czy czaszkę nawiązującą do SS nazwał „głupotą”.

Sprawdź!  Kamil Minda zawalczy o pas mistrzowski w wadze ciężkiej na OKTAGON 25

– Dorastałem w trudnej społeczności ludzi, którzy zrobili mi ten tatuaż. W tamtym okresie nie wiedziałem co zrobić ze swoim życiem. Byłem młody, a ten tatuaż był głupotą. Później zacząłem trenować, co doprowadziło mnie do całkiem innego miejsca w życiu. Mam więcej tatuaży, których żałuję.

Muay Thai Brno klub, w którym trenuje Rousal, zabrał głos w sprawie całej skandalicznej sytuacji. Wyjaśnił, że na początku tego roku fighter ma usunąć niektóre tatuaże – Rozmawialiśmy w tej sprawie i z tego, co przekazał, w styczniu jest umówiony na usunięcie tatuaży, które miały być zrobione lata temu w czasach młodzieńczej lekkomyślności. Oferta walki przyszła w ostatniej chwili, zanim tatuaże zostały usunięte.

Nikolas Krivak, który miał zmierzyć się z Rousalem, dostał innego rywala. Stanął do walki z Ludekiem Gregusem i poniósł porażkę po decyzji sędziów.

Źródło: idnes.cz

Sprawdź!  Ranking polskich zawodników MMA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *