UFC

Paddy Pimblett wygrywa jednogłośną decyzją! Twarda walka Anglika!

W co-main evencie UFC 282 wystąpiła młoda, wschodząca gwiazda federacji. Paddy Pimblett szukał kolejnego skończenia i przedłużenia niepokonanej serii w organizacji. Jego rywalem był Jared „Flash” Gordon.

-> Obstaw i oglądaj UFC 282 na żywo!

Długo zastanawiano się, kiedy popularny Paddy „The Baddy” zawita w końcu do federacji, na której czele stoi Dana White. W końcu ten wielki dzień nastąpił we wrześniu 2021, a Anglik w 4 minuty i 25 sekund skończył Luigiego Vendraminiego. Pimblett szybko zyskał sympatię fanów i kibiców kradnąc show zarówno w oktagonie, jak i we wszystkich wywiadach.

Paddy Pimblett stoczył przed UFC 282 3 pojedynki i każdego z oponentów kończył przed czasem. Fighter z Liverpoolu dwa ostatnie starcia toczył w Londynie, gdzie poddawał Rodrigo Vargasa (w marcu) oraz Jordana Leavitta (w lipcu).

Jared Gordon do oktagonu w Las Vegas wychodził jako spory underdog. 34-letni Amerykanin miał podobne doświadczenie do sporo młodszego Anglika. Popularny „Flash” w przeszłości musiał się jednak z ogromnymi problemami – był uzależniony od narkotyków, a do tego żył na ulicy. Pozbierał się jednak, a z czasem znalazł drogę do federacji Dany White’a. W 4 lata stoczył 11 walk, z czego wygrał 7.

Sprawdź!  (VIDEO) Israel Adesanya bez problemów rozbija Jareda Cannoniera! Nigeryjczyk wciąż czeka na godnego rywala!

-> Postaw kupon i oglądaj walkę Jana Błachowicza NA ŻYWO!

Pimblett vs. Gordon – RELACJA

Runda 1

Anglik zaczyna kopnięciami, dobrze pracuje front kickami na korpus spychając rywala na siatkę. Gordon trafia lewym, dokłada niskie kopnięcie. Mocny lewy w kontrze Amerykanina. Pimblett trafia high kickiem, ewidentnie nastawił się na stójkę i nie szuka parteru. Gordon ponownie wyprowadza prostą kombinację, po której sięga głowy Paddy’ego. Wyprowadza uderzenia Anglik, ale czuje respekt do rywala. Paddy „The Baddy” szuka głowy przeciwnika, wyłapuje kopnięcie i skraca na moment dystans. „Flash” twardo stoi na nogach, ale obrywa mocnym lewym! Zachwiało Amerykaninem, ale znalazł jeszcze znalazł się z góry po odwróceniu obalenia Pimbletta.

Runda 2

Paddy „The Baddy” atakuje mocnymi overhandami, oponent odpowiada low kickami, dokłada też czyste, lewe proste. Gordon zamyka Anglika na siatce, ten daje radę uciec. „Flash” łapie klincz, ale przekłada ręce Paddy „The Baddy” i szuka duszenia! Ucieka jednak Gordon i wraca na nogi. Cały czas dociska Pimbletta, który w końcu ucieka i atakuje prawymi. Jared odczuł to, ale zaraz sam dobrze pressuje i trafia Anglika na siatce. Mocny nacisk Gordona na siatce, ale ucieka Paddy i wyprowadza serię na głowę Amerykanina. Był palec w oko, ale wracają zawodnicy i rozpuścił cepy Paddy „The Baddy” na ostatnie sekundy.

Sprawdź!  UFC 285: Bo Nickal zalicza świetny debiut! Poddaje już w 1. rundzie! [VIDEO]

Runda 3

Gordon szuka obalenia, zachodzi za plecy i ląduje na kolanach Pimblett. Trzyma dłonie na macie, Amerykanin siłuje się z nim trzymając klamrę. Paddy twardo stoi na nogach, nie jest to jednak najbardziej spektakularna walka w jego wykonaniu. Kilka niezłych łokci w jego wykonaniu, Ucieka w końcu na 2 minuty przed końcem walki, ale Amerykanin znów łamie klamrę na siatce. Gordon w końcu jednak obala! Zajmuje plecy, ale przewraca go Anglik i zajmuje plecy. Wracają na nogi fighterzy, wskakuje jeszcze na plecak „The Baddy”, ale starcie rozstrzygną sędziowie!

Oficjalny wynik: Paddy Pimblett Jared „Flash” Gordon wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.