KSW

Okniński odpowiada ekspertom po KSW 77: „Jeśli ktoś pisze, że to ustawka, nie zna się na MMA. Technika wygrywa z siłą”

Po gali KSW 77 social media zalały co najmniej zaskakujące komentarze pod adresem federacji i bohaterów walki wieczoru. Internauci twierdzą, że main event był ustawiony.

Mamed bez problemu rozprawił się z byłym strongmanem Mariuszem Pudzianowskim. Już w pierwszej odsłonie rzucił nim o matę i gdy walka zeszła do parteru, nie wypuścił zwycięstwa z rąk. Mocnym łokciem na głowę odebrał rywalowi chęć do walki, a pozostałe ciosy były już tylko formalnością.

Okniński zabrał głos po KSW 77

Wielu kibiców zarzuca KSW, że walka została ustawiona. Internauci pytają, jak Pudzianowski mógł przegrać, skoro ważył 24 kg więcej, był silniejszy, a w ostatniej walce znokautował Michała Materlę. Rywal był jednak znacznie bardziej doświadczony, sprytniejszy i przede wszystkim lepszy technicznie.

Już wielokrotnie w sportach walki mogliśmy przekonać się o tym, że siła niemal we wszystkich przypadkach przegrywa z techniką i umiejętnościami, a mniejszy rywal jest w stanie rozprawić się ze znacznie większym przeciwnikiem.

Jeśli natomiast chodzi o odklepanie po ciosach, zdarzyło się to już poprzednio, w starciu Mariusza z Timem Sylvią i Peterem Grahamem. Głos w sprawie zabrał trener Mirosław Okniński, który odpowiedział wszystkim osobom mówiącym w tym przypadku o ustawionej walce.

Sprawdź!  (VIDEO) Patryk Kaczmarczyk o freak fightach: "Nie wiem do czego to porównać, bo nawet cyrkowcy muszą więcej od siebie dać..."

Trener na swoich social mediach zamieścił takie wpisy:

– Ta walka była piękna, pokazała, jak technika wygrywa z siłą. Jeżeli ktoś pisze, że to ustawka nie zna się na MMA.

W 2009 mówiłem do Pudziana, że trzeba nauczyć się walczyć w parterze, on mi mówi: „JA LUBIĘ ŁAPAĆ I RZUCAĆ.” MAMED POROBIŁ GO JAK DZIECKO.

– Gdzie teraz są ci fachowcy co wierzyli w Pudziana. Technika jeszcze raz technika. A Pudzian taki pracowity o 5 wstawał trzeba było o 9 a robić parter.

Źródło: Facebook

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.