FEN

Mógł walczyć o pas FEN, ale wybrał pracę! Zakończył karierę zawodnika MMA

Ostatni rywal byłego mistrza FEN, Kacpra Formeli, zakończył karierę! Decyzję Nursultana Kassymkhanova przekazał prezes organizacji Jakub Borowicz.

Kazachski zawodnik ostatni pojedynek stoczył podczas gali FEN 51, kiedy to zmierzył się z mistrzem wagi piórkowej Kacprem Formelą w kategorii lekkiej. Kassymkhanov przegrał z Polakiem przez jednogłośną decyzję sędziów. Była to ostatnia walka „Polish Machidy” na umowie z organizacją. Niebawem zadebiutuj w KSW.

Ostatni rywal Formeli w FEN zakończył karierę!

Okazuje się, iż było to ostatnie starcie „Sultana”. Jakub Borowicz, prezes organizacji FEN, przekazał wieści o zakończeniu przez niego kariery na portalu X. Powodem okazuje się być wstąpienie zawodnika do służb mundurowych. Borowicz dodał też, że Kazach był przymierzany do roli pierwszego pretendenta:

Totalnie nieistotny fakt dla kibiców w polskim MMA, ale dla mnie mimo wszystko ważny: Nursultan Kassymkhanov – ostatni rywal Kacpra Formeli w FEN – zakończył sportową karierę. Powód: dostał pracę w służbach mundurowych, które wymagają jego 100% oddania służbie. Szkoda, bo na wypadek zwycięstwa chciałem dać mu szansę walki z Rzepeckim / Duńskim w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego.

Tym samym Nursultan Kassymkhanov zakończył karierę z rekordem 13-5. W przeszłości mierzył się też w organizacjach ACA oraz ACB.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.