KSW

Materla o walce z Pudzianowskim: „Jestem lepszy w każdej płaszczyźnie. Jego siła nie przekłada się na sporty walki”

Już 28 maja dojdzie do hitowego starcia pomiędzy dwoma legendami KSW. W main evencie nachodzącej gali Michał Materla zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim.

Zawodnik ze Szczecina to były mistrz kategorii średniej, który spróbuje swoich sił w dywizji ciężkiej. Materla wejdzie do klatki z największą wagą w karierze. Wciąż będzie jednak kilkanaście kilogramów lżejszy od Pudzianowskiego, przez co wielu kibiców uważa, że były strongman łatwo poradzi sobie w tym starciu.

Materla o walce z Pudzianowskim

Materla to jednak bardzo doświadczony zawodnik, który ma znacznie większe umiejętności od Pudzianowskiego. W ostatnim wywiadzie dla „Winiego” fighter poruszył temat nadchodzącego pojedynku.

„Cipao” nie ukrywa, że największe atuty Pudziana to waga i siła fizyczna. Wyjaśnił jednak, że nie przekłada się to na siłę w sportach walki. Jakiś czas temu podobnie wypowiedział się Artur Szpilka, który sparował z jednym i drugim zawodnikiem. Pięściarz przyznał, że jeśli chodzi o starcie w klatce, to Materla jest silniejszy od Pudzianowskiego.

– Uważam, że jestem bardziej doświadczony i lepszy w każdej płaszczyźnie. Jakby sam sobie narzucam taką presję, uważam, że powinienem pokazać, że jestem bezdyskusyjnie zawodnikiem, który dominuje w każdej płaszczyźnie. Jeżeli chodzi o walkę z Pudzianem, to tak widzę. Jeden z takich większych jego atutów to jest to, że jest ode mnie około 20 kg cięższy i na pewno jego siła fizyczna, aczkolwiek jego siła, którą posiada, nie przekłada się na sporty walki.

– Zrobił ogromny progres, jeśli chodzi o adaptację ze sportu, jakim jest bycie strongmanem, do bycia zawodnikiem MMA. Naprawdę jest duży progres. On ma bardzo dobrą etykę pracy i to już jest wpisane w jego życiorys, czy on będzie walczył, czy nie, czy skończy karierę, to na pewno będzie trenował sam dla siebie, bo to tak wszystko głęboko w podświadomości zakodowane, że wstaje, robi trening, wtedy się dobrze czuje sam we własnym ciele. Tak jak ja.

Kursy bukmacherskie na walkę Mariusz Pudzianowski vs Michał Materla

Według bukmacherów sporym faworytem tego pojedynku jest Materla. Będzie on miał przewagę pod względem umiejętności i doświadczenia. Rywal może jednak zaskoczyć, gdyż posiada potężną siłę, co pokazał m.in. w ostatniej walce, kiedy to znokautował „Bombardiera” w 18 sekund.

Sprawdź!  Sylwia Juśkiewicz rzuciła wyzwanie Karolinie Owczarz: "Pozwól Karolinko, że 23 października pomogę ci…"

STS oferuje dodatkowe 100% od pierwszego depozytu do kwoty aż 300 złotych. Ponadto gracz będzie mógł postawić pierwszy zakład bez ryzyka do 100 złotych. Wystarczy zarejestrować się – tutaj – wpłacić pieniądze i obstawić kupon.

-> ODBIERZ BONUS NA KSW 70

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.