UFC

Legenda UFC apeluje o walkę Makhacheva. „Zabookujcie to jak najprędzej!”

Komentator i były podwójny mistrz Daniel Cormier uważa, że UFC może i powinno zorganizować Islamowi Makhachevowi walkę, która zadowoli wszystkich.

Dagestańczyk miał być przymierzany do walki z Leonem Edwardsem podczas gali UFC 300. Podobnie, jak większość muzułmańskich zawodników MMA, Makhachev nie chciał jednak przygotowywać się w trakcie ramadanu.

Daniel Cormier: „UFC musi zrobić walkę Makhachev vs. Poirier”

Mistrz wagi lekkiej UFC nie ukrywa, że marzy mu się zdobycie drugiego tytułu mistrzowskiego. Chciałby też jednak pobić przebić ilość obron swojego mentora, Khabiba Nurmagomedova, a w dywizji do 155 funtów nie brakuje potencjalnych przeciwników.

W ostatnim czasie gęstnieje atmosfera na linii Makhachev – Poirier. Zdaniem legendy UFC Daniela Cormiera, organizacja powinna w te pędy zakontraktować to starcie:

To sytuacja, w której UFC nic nie traci. Islam chce walczyć, więc trzeba sprawić, by do tej walki doszło jak najprędzej. To wszystko się składa w całość. Dla Dustina Poiriera to wielka szansa. Dla Islama Makhacheva – kolejny mistrz w resume.

To historia z ułożoną narracją. Nie możesz mieć pod kontrolą wyniku, ale możesz ich obu ustawić, by stała się magia. Firma na tym dużo zyska, wszyscy wygrywają. Uwielbiam to, zabookujcie tę walkę jak najprędzej. Podpiszcie to: Makhachev vs. Poirier, to będzie ogromna walka.

Zdaniem Cormiera pojedynek z „Diamentem” to najkorzystniejsza obecnie opcja dla mistrza wagi lekkiej:

Sprawdź!  Mateusz Gamrot niestety musi obejść się smakiem. Dana White potwierdza Islam Makhachev vs. Dan Hooker

To będzie największa walka w karierze Islama Makhacheva. Przynajmniej pod względem zarobku.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.