KSW

KSW 87. Haratyk nokautuje Erslana! Potężne ciosy Polaka w pierwszej rundzie! [WIDEO]

Podczas gali w Czechach doszło do debiutu w okrągłej klatce Rafała Haratyka, jednego z czołowych polskich zawodników, którego w KSW powitał były pretendent do tytułu wagi półciężkiej Ivan Erslan.

Ivan Erslan ma za sobą pięć walk w KSW, w tym dwa starcia o pas. W okrągłej klatce zadebiutował w roku 2019 i błyskawicznie rozprawił się z Darwinem Rodriguezem. Będąc na fali dziewięciu wygranych z rzędu Erslan, dostał walkę o pas z Tomaszem Narkunem, ale musiał uznać wyższość mistrza w klatce. Dla Chorwata była to pierwsza przegrana w karierze. Potem Ivan posła na deski kolejnych trzech przeciwników i ponownie wyszedł do walki mistrzowskiej.

Tym razem starł się już jednak z Ibragimem Chuzhigaevem i dał niezwykle emocjonujący bój. Panowie przez całe pięć rund wymieniali się potężnymi ciosami i kopnięciami. Kilka razy mistrz wydawał się bliski skończenia walki przed czasem, ale Ivan przetrwał trudne chwile i walczył do ostatniej sekundy. Ostatecznie konfrontacja rozegrała się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Ibragima Chuzhigaeva.

Podczas gali w Czechach Erslan zmierzył się z Rafał Haratyk, który rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2010. Do dziś zebrał pokaźne doświadczenie nie tylko w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej. Popularny „Polski Czołg” bił się w RPA, Francji, Kazachstanie, Rosji czy na Białorusi. Rywalizował między innymi pod banderą organizacji EFC, Babilon MMA, ACA, Ares i FEN. Rafał wszedł do klatki, mając na koncie 23 stoczone pojedynki, w tym 16 zwycięstw.

Sprawdź!  Rutkowski zawalczy na XTB KSW 92! Rekord rywala nabity jak autobus do Lichenia

RELACJA

Runda 1:

Haratyk zaczął od niskiego kopnięcia, co błyskawicznie skontrował rywal mocnym ciosem. Sytuacja powtarza się chwilę później. Polak atakuje kolejnymi lowkickami. Zawodnicy bardzo czujni nie podkręcają tempa. Erslan rozpuścił ręce, jednak stracił równowagę i musiał ratować się, klinczując pod siatką. Po rozerwaniu mocno trafił Polak, który wystrzelił serią. Zawodnicy wymieniają pojedyncze ciosy i Haratyk trafia bardzo mocno. Chwilę później Polak przepuścił ciosy rywala i ustrzelił go potężnym prawym. Erslan padł na deski, gdzie od razu został dobity, a sędzia przerwał walkę.

Oficjalny wynik: Rafał Haratyk wygrywa w 1. rundzie przez TKO

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.