KSW

KSW 84. Deklasacja! Stasiak poddaje w pierwszej rundzie!

Kolejną walką KSW 84 była potyczka z udziałem byłego pretendenta do pasa kategorii koguciej Damiana Stasiaka. Łodzianin zmierzył się z Pascalem Hintzentem.

-> Odbierz 20 zł na start i obstaw KSW 84!

Damian Stasiak do KSW trafił przed czterema laty po tym, jak zakończył średnio udaną przygodę z UFC. Popularny „Webster” już w debiucie dla największej polskiej organizacji otrzymał szansę walki z mistrzem wagi koguciej, Antunem Raciciem. Chorwat zwyciężył wówczas większościową decyzją sędziów. Łódzki zawodnik odbił się po tym poddając Patryka Surdyna, ale postanowił zaraz poszukać szczęścia w kategorii piórkowej.

Tam już w 1. rundzie poddał Andrija Leżniewa i przyjął walkę z czołowym reprezentantem dywizji do 145. funtów. Na KSW 65 przegrał jednak jednogłośnym werdyktem z Lomem-Alim Eskijewem. Stasiak na otarcie łez otrzymał też bonus za walkę wieczoru. Po 9. miesiącach powrócił do akcji, ale ponownie zaliczył porażkę przez decyzję, tym razem z Robertem Ruchałą.

Na KSW 84 przeciwnikiem „Webstera” był Pascal Hintzen. 27-letni Niemiec do polskiej federacji wszedł w lutym ubiegłego roku z perfekcyjnym rekordem 7-0. Szybko jednak musiał się z nim pożegnać – Adam Soldaev znokautował go w 3 minuty i 19 sekund. „Daywalker” pół roku później poddał w 2. odsłonie poddał Patryka Likusa, ale zaraz znów musiał przełknąć gorycz porażki. Patryk Kaczmarczyk skończył go w zaledwie 63 sekundy zabójczymi kolanami.

Sprawdź!  Martin Lewandowski ponownie o słabej sprzedaży KSW 62: "Może trzeba było zareagować na te głosy fanów, bo może po prostu fani..."

-> Obstaw KSW 84 na żywo!

KSW 84: Stasiak vs Hintzen – RELACJA

RUNDA 1

Hintzen spróbował ataku, Stasiak natychmiast szybko odpowiedział mocną serią z podbródkowym i kopnięciem na głowę. Pascal ruszył po sprowadzenie, zerwał uchwyt “Webster” posyłając kolano i lewy sierp! Padł na matę Niemiec, ale ratuje się klamrując Polaka. Mocny łokieć Damiana i obalenie po haczeniu. Świetnie kontroluje Stasiak, ruszył po balachę, ale uciekł mu Hintzen. Na nic się to nie zdało, bo wylądował w duszeniu trójkątnym i odklepał!

Oficjalny wynik: Damian Stasiak wygrywa przez poddanie w 1. rundzie!

(Artykuł w trakcie aktualizacji)

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.