UFC

Kowalkiewicz wraca do oktagonu! Znamy szczegóły kolejnej walki w UFC!

Według nieoficjalnych informacji Karolina Kowalkiewicz poznała już kolejną rywalkę! Wiemy kiedy i z kim zmierzy się w następnym pojedynku dla organizacji UFC.

Kowalkiewicz ma na swoim koncie 14 zwycięstw w 21 walkach. Stoczyła m.in. historyczną walkę o pas UFC, w której zmierzyła się z inną reprezentantką Polski Joanną Jędrzejczyk. Był to jedyny taki przypadek w historii największej organizacji MMA na świecie.

Kowalkiewicz wraca do oktagonu!

Karolina od 2018 do 2021 roku zanotowała słabą serię, podczas której przegrała pięć pojedynków. Gorszy okres ma już jednak za sobą i aktualnie jest po dwóch zwycięstwach. Najpierw poddała Felice Herrig, a następnie na pełnym dystansie pokonała Silvanę Gomes Juarez.

Zawodniczka nie ukrywa, że chciałaby stoczyć dwa rewanże, o czym powiedziała w programie Koloseum:

– Są dwie takie rywalki: Jessica Penne i Yan Xiaonan. Zobaczymy jednak, co zaproponuje mi UFC, bo to też nie jest tak, że któraś z nich w tym terminie będzie dostępna.

Najpierw jednak stoczy inny pojedynek. Zmierzy się z Vanessą Demopoulos znaną jako „Lil Monster”. Amerykanka ma na swoim koncie 9 zwycięstw w 13 walkach. Aktualnie jest po serii trzech wygranych z rzędu. Najpierw pokonała ostatnią rywalkę Polki, następnie Jinh Yu Frey, a w listopadzie wygrała z Marią Oliveirą.

Sprawdź!  UFC 298: Festiwal low kicków Whittakera. Pokonał Costę decyzją sędziów! [WIDEO]

Do pojedynku Kowalkiewicz z Demopoulos ma dojść na gali UFC Fight Night 13 maja.

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.