UFC

Khamzat Chimaev pójdzie w odstawkę? Islam Makhachev spotkał się z Kadyrowem!

Islam Makhachev tuż po zdobyciu pasa mistrzowskiego UFC udał się w rodzinne strony. Champion kategorii lekkiej największej federacji MMA na świecie złożył też wizytę czeczeńskiemu dyktatorowi, Ramzanowi Kadyrowowi.

Na ostatniej numerowanej gali UFC 280 poznaliśmy nowego mistrza UFC w kategorii lekkiej. Został nim Islam Makhachev, który poddał w 2. rundzie Charlesa Olivierę po jednostronnym pojedynku. Tym samym po dwuletniej przerwie tytuł powrócił do Dagestanu.

Nowo ukoronowany champion wraz ze swoją ekipą zawitał w rodzinne strony. Makhachev został powitany iście po królewsku na lotnisku w Mahaczkale. Z nowym mistrzem UFC nie było jednak jego mentora, Khabiba Nurmagomedova.

Islam złożył też specjalną wizytę w Czeczenii. Nie mogło obyć się bez spotkania z tamtejszym dyktatorem, Ramzanem Kadyrowem, który gdy tylko może uwiecznia się w towarzystwie mistrzów i najgłośniejszych nazwisk w świecie sportu.

Kadyrow znany jest w świecie z popełnienia licznych zbrodni. Czeczeński przywódca jawnie popiera zbrodnicze działania Władimira Putina na Ukrainie, a do tego groził też Polakom. Sugerował wręcz, że „w sześć sekund” zaatakują nasz kraj.

Sprawdź!  Stan Dustina Poiriera uległ poprawie! Drastyczne zdjęcie stopy zawodnika!

Przy okazji gali UFC 280, gdzie Makhachev sięgnął po laur wagi lekkiej doszło do rękoczynów z udziałem Abubakara Nurmagomedova oraz Khamzata Chimaeva, którzy są (a raczej byli) skonfliktowani od dłuższego czasu. Wszystko zaczęło się od tego, że Khabib w jednej z wypowiedzi powiedział, że czeczeński „Wilk”, który wówczas był na początku drogi w UFC, powinien skupić się przede wszystkim na aspektach sportowych. Chimaevowi te słowa się nie spodobały, a Abubakar (kuzyn „The Eagle’a”) zamieścił w social mediach post wypominając, że Khamzat „zmienił barwy” wracając do kraju swoich narodzin, na który wcześniej składał skargi.

Czeczeński dyktator skontaktował się z Chimaevem i Nurmagomedovem, a screen z rozmowy wideo szybko obiegł Internet. Później zaś, z pomocą Abuzayeda Vismuradova – swojej prawej ręki i szefa klubu Akhmat MMA – zorganizował wspólny posiłek skłóconych obozów zakończony pojednawczym nagraniem.

Sam Islam Makhachev zdaje się nie mieć najmniejszego problemu z osobą Kadyrowa. Dagestański mistrz kategorii lekkiej zapozował bowiem ze swoim pasem z czeczeńskim dyktatorem, a także członkami klubu Akhmat MMA, jak i federacji ACA. Warto też przypomnieć, że Ramzan Kadyrow słynie z propagandowych zdjęć i nagrań, które pokazują go, jak i jego potomków w jak najlepszym świetle.

Sprawdź!  (VIDEO) McGregor wraca do formy i prezentuje potężne ciosy: "Zmiażdżę nimi głowę"

Czyżby Makhachev, podobnie jak Chimaev, miał stoczyć „sparing” z czeczeńskim dyktatorem…? Jeżeli powstanie jakikolwiek materiał, na pewno wyjdzie on na światło dzienne. Niewykluczone, że wspomniany „Wilk” może „pójść w odstawkę” i stracić miano faworyta Kadyrowa – podobnie, jak miało to miejsce przed kilkoma laty, gdy sam przeskoczył w hierarchii Khabiba Nurmagomedova.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.