UFC

Khalil Rountree po wygranej przez kontuzję: „Nie dbałem o to, co zrobi przeciwnik. Musiałem wyjść i zrobić to, co do mnie należy.”

Khalil Rountree powrócił na zwycięską ścieżkę! Amerykanin podniósł się po porażce z Marcinem Prachnio i wygrał przez paskudnie wyglądającą kontuzję przeciwnika.

The War Horse od początku spotkania dominował Bukauskasa. Litwin już w pierwszej rundzie miał problemy z utrzymaniem się na nogach po kilku ciosach w wykonaniu przeciwnika. W drugiej rundzie ponownie Rountree dominował do momentu zakończenia walki. Stało się to po frontalnym kopnięciu na kolano, po którym Baltic Gladiator padł na matę i nie był w stanie się podnieść.

W rozmowie z Michaelem Bispingiem w oktagonie widać było, że The War Horse mocno przeżył te zwycięstwo:

– Wyszedłem po wygraną. Nie dbałem o to, co zrobi przeciwnik. Nie chowałem się, musiałem poradzić sobie ze swoim strachem. Musiałem dziś wyjść i zrobić to, co do mnie należy.

Bisping przekazał Amerykaninowi, że przeprowadził krótką rozmowę z lekarzami UFC. Bardzo możliwe, że Bukauskas zerwał kilka więzadeł, co na pewno wyłączy go z akcji na dłuższy czas. Amerykanin zaznaczył, że ćwiczył frontalne kopnięcie na nogę, ale nie miał zamiaru poturbować rywala.

Sprawdź!  Marcin Tybura typuje nadchodzącą walkę Jana Błachowicza: "Sam trenowałem kiedyś z Jankiem. Obstawiam rozumem, że..."

– Tak, powtarzałem tę technikę, ale nie do tego stopnia. Nigdy nie chciałbym kontuzjować moich sparingpartnerów. Po pierwszej rundzie widziałem, że atakując z prostym, bardzo naciska na przednią nogę. Postanowiłem go skontrować… I stało się, co się stało.

Źródło: UFC YouTube

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.