UFC

Khabib Nurmagomedov typuje walkę wieczoru UFC 269! „Oliveira to zabójca. Obstawiam 60%-40% dla…”

Khabib Nurmagomedov karierę zakończył z tytułem mistrzowskim UFC. Co więcej, Dagestańczyk nie przegrał ani jednego starcia w karierze. Teraz „The Eagle” podzielił się swoimi przewidywaniami na walkę Charles Oliveira vs. Dustin Poirier.

UFC 269 już za niecałe dwa tygodnie! W walce wieczoru zobaczymy pierwszą obronę pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej w wykonaniu Charlesa Oliveiry. Brazylijczyk, który tytuł zdobył na UFC 262 nokautując na początku 2 rundy Michaela Chandlera, spotka się z Dustinem Poirierem.

Dla „The Diamonda” nie będzie to pierwsza szansa na zostanie mistrzem UFC. Fighter z Luizjany posiadał już pas tymczasowy, co doprowadziło go do walki z Khabibem Nurmagomedovem w 2019 roku. Dustin Poirier przegrał wówczas przez duszenie w 3 rundzie.

Trener „The Diamonda” z American Top Team, Mike Brown, powiedział, że są pewne czerwone strefy, których jego zawodnik będzie musiał unikać. „Dagestański Orzeł” w rozmowie z ESPN MMA zgodził się z jego słowami:

Nie możesz wejść w czerwoną strefę Charlesa Oliveiry. To prawdziwy zabójca. Jest bardzo niebezpieczny, ale myślę, że jeśli Dustin Poirier dotrzyma słowa i wciągnie go na głębokie wody, jak zapowiadał, to wygra.

Jeśli jednak będzie się zbyt spieszył, Charles go skończy, to będzie jego szansa. Jak oceniam szanse? 60%-40% dla Poiriera.

Jak już było wspomniane, Khabib Nurmagomedov mierzył się z Dustinem przed dwoma laty. „The Eagle” zna mocne strony Amerykanina i według niego to właśnie zadecyduje o zwycięstwie:

Sprawdź!  Israel Adesanya wykłada na stół 3 miliony dolarów! "Każdemu, kto przedstawi konkretny dowód!"

Jego wytrzymałość, jego serce do walki, według mnie to zdecyduje. Charles Oliveira jest jednak bardzo, bardzo niebezpiecznym rywalem. Wie, że jest championem i ma serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Pokonał Tony’ego Fergusona, skończył 8 gości. Jestem bardzo ciekawy tej walki, ale stawiam 60-40 na Dustina Poiriera.

Warto też przypomnieć, że jeszcze w czerwcu Nurmagomedov przepowiadał w rozmowie z RT Sport, że jego podopieczny Islam Makhachev w przyszłym roku stanie przed szansą zostania mistrzem, a tym wówczas będzie właśnie Dustin Poirier. Niecałe dwa miesiące później, również o swoim młodszym rodaku mówił, że Poiriera skończy, a Oliveirę zmasakruje.

Źródło: ESPN MMA

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.