UFC

Khabib Nurmagomedov typuje walkę wieczoru UFC 269! „Oliveira to zabójca. Obstawiam 60%-40% dla…”

Khabib Nurmagomedov karierę zakończył z tytułem mistrzowskim UFC. Co więcej, Dagestańczyk nie przegrał ani jednego starcia w karierze. Teraz „The Eagle” podzielił się swoimi przewidywaniami na walkę Charles Oliveira vs. Dustin Poirier.

UFC 269 już za niecałe dwa tygodnie! W walce wieczoru zobaczymy pierwszą obronę pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej w wykonaniu Charlesa Oliveiry. Brazylijczyk, który tytuł zdobył na UFC 262 nokautując na początku 2 rundy Michaela Chandlera, spotka się z Dustinem Poirierem.

Dla „The Diamonda” nie będzie to pierwsza szansa na zostanie mistrzem UFC. Fighter z Luizjany posiadał już pas tymczasowy, co doprowadziło go do walki z Khabibem Nurmagomedovem w 2019 roku. Dustin Poirier przegrał wówczas przez duszenie w 3 rundzie.

Trener „The Diamonda” z American Top Team, Mike Brown, powiedział, że są pewne czerwone strefy, których jego zawodnik będzie musiał unikać. „Dagestański Orzeł” w rozmowie z ESPN MMA zgodził się z jego słowami:

Nie możesz wejść w czerwoną strefę Charlesa Oliveiry. To prawdziwy zabójca. Jest bardzo niebezpieczny, ale myślę, że jeśli Dustin Poirier dotrzyma słowa i wciągnie go na głębokie wody, jak zapowiadał, to wygra.

Jeśli jednak będzie się zbyt spieszył, Charles go skończy, to będzie jego szansa. Jak oceniam szanse? 60%-40% dla Poiriera.

Jak już było wspomniane, Khabib Nurmagomedov mierzył się z Dustinem przed dwoma laty. „The Eagle” zna mocne strony Amerykanina i według niego to właśnie zadecyduje o zwycięstwie:

Sprawdź!  Klątwa Drake'a! Adesanya straci mistrzowski pas? Raper postawił na niego milion dolarów!

Jego wytrzymałość, jego serce do walki, według mnie to zdecyduje. Charles Oliveira jest jednak bardzo, bardzo niebezpiecznym rywalem. Wie, że jest championem i ma serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Pokonał Tony’ego Fergusona, skończył 8 gości. Jestem bardzo ciekawy tej walki, ale stawiam 60-40 na Dustina Poiriera.

Warto też przypomnieć, że jeszcze w czerwcu Nurmagomedov przepowiadał w rozmowie z RT Sport, że jego podopieczny Islam Makhachev w przyszłym roku stanie przed szansą zostania mistrzem, a tym wówczas będzie właśnie Dustin Poirier. Niecałe dwa miesiące później, również o swoim młodszym rodaku mówił, że Poiriera skończy, a Oliveirę zmasakruje.

Źródło: ESPN MMA

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.