MMA

Jest oficjalne oświadczenie w sprawie ataku na zawodników w Serbii! Lewandowski i Stowarzyszenie MMA Polska informują o ich stanie zdrowia

Mamy pierwsze oficjalne informacje w sprawie ataku na polskich zawodników, do którego doszło w Serbii w nocy z wtorku na środę.

Początkowo jedyne szczegóły sprawy przekazały serbskie media, które poinformowały o tym, że reprezentanci Polski zostali zaatakowani przez grupę napastników uzbrojonych w noże. 20-letni Mikołaj Andrzejczak miał zostać dźgnięty w nogę, natomiast 3 lata starszy Brajan Przysiwek w okolice żeber.

Oficjalne oświadczenie Stowarzyszenia MMA Polska!

Zagraniczne portale informowały, że 23-latek został poważnie ranny i walczy o życie. Teraz w oświadczeniu Stowarzyszenia MMA Polska, pod którym podpisał się Martin Lewandowski zostało wyjaśnione, że życiu zawodników nie zagraża żadne niebezpieczeństwo:

„W związku z przykrym dla nas wszystkich incydentem, którego ofiarami stali się trzej zawodnicy MMA, a który miał miejsce na terenie Serbii w dniu 15 lutego 2023 roku, przekazujemy kluczowe informacje.

Kadra Polski przebywa aktualnie na Mistrzostwach Świata MMA w Belgradzie. Wczoraj, po aktywnościach sportowych, w czasie prywatnym, trzej zawodnicy kadry, którzy zakończyli już swoje zmagania na wcześniejszym etapie turnieju, wybrali się do centrum miasta, gdzie zostali niestety brutalnie zaatakowani przez nieznanych napastników. Jeden z polskich sportowców nie doznał żadnych obrażeń, a kolejnych dwóch, którzy zostali ugodzeni nożem, jest pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej. Ich rany zostały odpowiednio zaopatrzone, a życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Wyjaśnienie szczegółów zdarzenia oraz zabezpieczenie materiałów dowodowych jest aktualnie przedmiotem czynności prowadzonych przez lokalną policję, z którą nasi poszkodowani zawodnicy, a także my, pozostajemy w stałym kontakcie. 

Jako Stowarzyszenie MMA dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pełną opiekę zawodnikom i ich bliskim. Na miejscu jest obecny dyrektor operacyjny Stowarzyszenia MMA Polska, który nadzorują proces, jesteśmy także w bezpośrednim kontakcie z Ambasadą Polski w Belgradzie.

Wyłącznie przytomność zawodników i ich błyskawiczne reakcje zapobiegły znacznie gorszemu scenariuszowi wydarzeń. Bezwzględnie sprzeciwiamy się wszelkim aktom przemocy na jakimkolwiek tle, a agresja, która miała miejsce jest przykładem tchórzostwa

Sprawdź!  KSW 59: Patryk Likus jednogłośnie lepszy od Cypriana Wieczorka w starciu debiutantów [WYWIADY]

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.