UFC

Jan Błachowicz zdradził, ile pojedynków zamierza stoczyć przed zakończeniem kariery: „To tyle, później cieszyć się życiem”

Jan Błachowicz to obecny mistrz UFC, który swoją sportową karierę rozpoczął w 2007 roku, a do największej organizacji MMA na świecie trafił ponad 6 lat temu.

Fighter ma na swoim koncie 36 walk, w tym 28 zwycięstw. W ostatnim pojedynku zmierzył się z Israelem Adesanyą, mistrzem wagi średniej. Stawką pojedynku był tytuł należący do Błachowicza. Cieszyński Książę był dużym underdogiem, jednak po raz kolejny zaskoczył świat MMA.

Polak stoczył z Nigeryjczykiem 5 rund i nie było szansy na inny werdykt jak jednogłośne zwycięstwo Cieszyńskiego Księcia. Po tej walce zyskał duży szacunek kibiców na całym świecie. W kolejnym starciu i drugiej obronie pasa Jan zmierzy się z weteranem Gloverem Teixeirą.

Jeśli mistrz obroni pas, w kolejnym pojedynku miały zawalczyć z czeskim fighterem Jiri Prochazką. Kiedy tylko powstał plan na takie zestawienie, pojawił się także pomysł zorganizowania gali UFC w Polsce. Co ciekawe, Dana White potwierdził, że jest tym jak najbardziej zainteresowany, jednak wszystko zależy od obostrzeń i tego, czy kibice będą mogli zapełnić całe trybuny.

JAN BŁACHOWICZ O ZAKOŃCZENIU SPORTOWEJ KARIERY

Cieszyński Książę w lutym skończył 38 lat, a pytania o jego plany na przyszłość i zakończenie kariery w MMA pojawiają się coraz częściej. Jak już wielokrotnie wspominał, ostatnie walki w życiu chciałby stoczyć w kategorii ciężkiej.

Sprawdź!  Dana White: Teraz wróci do kategorii średniej i tam zrobi swoje

Błachowicz w rozmowie z Submission Radio zażartował, że prędzej będzie miał na koncie 10 obron pasa, niż Jon Jones zadebiutuje w tej dywizji. Przyznał jednak, że na tyle pojedynków jest już za późno i zdradził, kiedy planuje zakończyć karierę.

– Myślę, że zostało mi może 5 walk w karierze. Zobaczymy, może 2-3 walki ostatnie walki stoczę w kategorii ciężkiej. Nie zastanawiam się nad tym, ale jeśli ktoś mnie pyta, to tak dwie walki na rok. 3-4 lata kariery i koniec. To tyle, później cieszyć się życiem – Przyznał Jan Błachowicz.

Źródło: YouTube

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *