UFC

Jan Błachowicz wyzwany przez Paulo Costę na UFC 288! Polak odpowiada: „Ja się zgodziłem, on…”

Były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi średniej Paulo Costa postanowił wyzwać na pojedynek Jana Błachowicza! Do tego starcia miałoby dojść już niebawem, na UFC 288. Polak odpowiedział Brazylijczykowi na swoich social mediach.

Podczas gali w Newark do akcji po kilkuletniej przerwie powróci Henry Cejudo. Popularny „Triple C” od dawna przebąkiwał o porzuceniu sportowej emerytury i potwierdzono w końcu, że zmierzy się on w main evencie najbliższej gali numerowanej UFC z Aljamainem Sterlingiem. W co-main evencie tego wydarzenia miało dojść za to do hitowego starcia w wadze lekkiej, Oliveira vs Dariush.

Ten pojedynek wypadł jednak z karty walk 6 maja i został przełożony na jedną z kolejnych gal (najprawdopodobniej UFC 289). Dość niespodziewanie pojawiła się propozycja, by na tej gali wystąpił… Jan Błachowicz. Polak został wyzwany, przez będącego jeszcze niedawno jedną nogą poza organizacją Paulo Costę.

Gala 6 maja jest zagrożona. Walka Jan Błachowicz vs Paulo Costa może być wybawieniem. Wchodzę do półciężkiej na soku. Dajcie znać, UFC. Nie martwcie się, będę gotowy na październik, na walkę z Chen Chenem – dodał też Brazylijczyk, sugerując pojedynek z Khamzatem Chimaevem w Abu Dhabi. – Gruby Paulo jest gotowy.

Niedługo później „Borrachinha” zasugerował, że Polak stroni od walki z nim i odmówił pojedynku. Jak napisał na Twitterze:

Sprawdź!  (VIDEO) Arman Tsarukyan wygrywa już w 1. rundzie! Ciężkie KO na UFC Vegas 37!

– Nie lubię gadać, że ktoś mnie unika, czy coś takiego, może ma kontuzję, albo jest tłustszy ode mnie, naprawdę nie wiem, ma swoje powody. Wiem tyle, że GRUBY PAULO JEST GOTOWY DO WALKI 6 MAJA. Idealne zestawienie, niewiele wagi do ścięcia. Wchodzę w to.

Okazuje się, że Błachowicz faktycznie otrzymał propozycję walki z Costą. „Cieszyński Książę” przedstawił swoją wersję na Twitterze i okazuje się ona zgoła inna od tej Brazylijczyka…

Tak więc przed kilkoma dniami „Borrachinha” otrzymał ofertę walki ze mną. Ja się ZGODZIŁEM, on ODMÓWIŁ. Walki NIE BĘDZIE. Ile soczku on potrzebuje? Jedna butelka wina wystarczy, by go znokautować.

Na chwilę obecną wciąż nie wiadomo, czy jakikolwiek nowy pojedynek zostanie dodany w miejsce Oliveira vs Dariush. Do UFC 288 pozostało już niewiele ponad 2 tygodnie, co może wpływać na niechęć wyżej notowanych zawodników do podjęcia ryzyka.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.