UFC

Jan Błachowicz o najlepszym zawodniku i nokaucie w historii UFC! „Mój nokaut na…”

Jan Błachowicz w ostatnim wywiadzie wskazał najlepszego zawodnika w historii organizacji UFC. Padło również pytanie o nokaut.

Najlepszy zawodnik MMA czy UFC to trudny, jednak wielokrotnie poruszany temat. Kibice często sprzeczają się w tej kwestii, wskazując nazwiska swoich ulubionych fighterów. Znacznie łatwiej wskazać do kogo należy tytuł tak zwanego „GOAT-a” w konkretnej kategorii.

Ranking P4P jest znacznie trudniejszy do ustalenia tak, żeby pasował każdemu ekspertowi czy kibicowi. Zawsze jednak w dyskusji o najlepszego zawodnika w historii pojawia się kilka nazwisk. Przede wszystkim jest to Jon Jones oraz Khabib Nurmagomedov.

Dagestańczyk ma nieskazitelny rekord i obronił tytuł trzy razy. Dokonania „Bonesa” robią zdecydowanie znacznie większe wrażenie. Jones ma więcej wygranych walk o pas UFC niż Khabib stoczonych pojedynków w tej organizacji.

Amerykanin bił się o tytuł 15 razy i nigdy nie przegrał, zdobywając tytuł w dwóch kategoriach. Ma jednak na swoim koncie wpadkę z dopingiem, a także kontrowersyjną porażkę, kiedy to brutalnie zmasakrował Matta Hamilla, ale został zdyskwalifikowany za nielegalny łokieć w parterze.

Sprawdź!  Rębecki poznał nowego rywala! To były przeciwnik Gamrota

Błachowicz w rozmowie z TVP Sport pytany o najlepszego zawodnika w historii UFC wskazał jeszcze mistrza dwóch kategorii wagowych z bilansem 28-2:

– Trudno mi wybrać jednego. Georges St-Pierre, Jon Jones, ale trzeba pamiętać o dopingowych wpadkach i Khabib Nurmagomedov. Któryś z tej trójki.

Z kolei zapytany o nokaut przyznał – Mój na Luke’u Rockholdzie.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.