Boks

Helenius przed walką z Kownackim: „Teraz też nie będą we mnie wierzyć. Chce zostać mistrzem świata”

Niemal nowonarodzony ciężki, Robert Helenius, czuje się jeszcze pewniej przed sobotnim rewanżem. Na gali w Las Vegas, gdzie dojdzie do starcia mistrzowskiego o pas organizacji WBC pomiędzy Tysonem Fury’m, a Deontayem Wilderem, „The Nordic Nightmare” ponownie podejmie Adama Kownackiego.

Robert Helenius zdaje sobie sprawę z jakiego powodu został wystawiony przeciwko Adamowi Kownackiemu. Urodzony w Sztokholmie fiński pięściarz swego czasu był uważany za przyszłego mistrza, jednak te dni dawno przeminęły. 37-latek w marcu 2020 roku na gali w Barclays Center w Brooklynie miał być kolejną ofiarą „Babyface’a”.

Helenius zagrał wszystkim na nosie i zatrzymał szarżującego w kierunku walki o tytuł mistrza wagi ciężkiej Polaka. Stało się to po niewiele ponad minucie czwartej rundy. Z powodu ciężkiej sytuacji na całym świecie starcie rewanżowe było przekładane kilkukrotnie i ostatecznie Kownacki vs. Helenius wystąpią już w ten weekend w Las Vegas.

Wiem, że nikt się nie spodziewał że pokonam Kownackiego. Teraz też nie będą we mnie wierzyć. Całą moją karierę wypełniają kontuzje, ale mimo tego walczyłem. Przed walką z Kownacki nic mi nie dolegało, wszystko przebiegło po mojej myśli.

Miałem kapitalną wytrzymałość, czułem się silny i zdrowy. Zacząłem nową dietę, odstawiłem węglowodany i zacząć przyjmować więcej mięsa. Wiedziałem, że jestem w formie życia. Nie wahałem się przed przyjęciem walki z Adamem.

Dwie walki przed pojedynkiem z „Babyfacem”, Robert Helenius poległ w starciu z Geraldem Washingtonem. To jednak, o czym rzadziej się wspomina to fakt, iż „The Nordic Nightmare” przeważał na kartach dwóch z trzech sędziów ringowych. Pięściarz przyznał, że podchodząc do pierwszego starcia z Adamem Kownackim wiedział, że czeka go albo wygrana, albo potrzeba znalezienia nowej pracy. Do pojedynku rewanżowego natomiast przygotowywał się z jednym z bohaterów main eventu sobotniej gali, Deontayem Wilderem.

Sprawdź!  Walka brata Tysona Fury'ego z Jakem Paulem kolejny raz zostanie odwołana? Cała rodzina dostała zakaz wjazdu do USA!

Poprawiam się, by wkrótce zostać mistrzem świata. Nie mam zamiaru porzucać tego marzenia. Wchodząc do ringu z Deontayem musisz mieć włączony „tryb walki”. Nie będę wchodził w szczegóły, tajemnica obozu przygotowawczego. Ja przygotowuję go, on przygotowuje mnie.

Obaj zdecydowanie wynosimy korzyści ze wspólnych treningów i sparingów. Wszystko idzie perfekcyjnie z Deontayem.

Pomimo porażki w pierwszej walce Kownacki jest faworytem według bukmacherów.

  • Kurs na zwycięstwo Adama Kownackiego1.50
  • Kurs na zwycięstwo Roberta Heleniusa 2.59

Pojedynek Tyson Fury vs Deontay Wilder oraz walkę Polaka obstawisz u bukmachera STS. Nowi gracze mogą skorzystać z atrakcyjnej promocji.

Darmowy zakład zakład bez ryzyka do 200 zł odbierzesz – TUTAJ. Rejestracja zajmuje 30 sekund.

Źródło: Premier boxing

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.