UFC

Fani wściekli na Danę White’a za prezent dla YouTubera! „Dał mu więcej, niż zarabia mistrz UFC…”

Prezydent największej federacji MMA na świecie, Dana White, zaskoczył YouTubera Kyle’a Forgearda z The Nelk Boys pokaźną sumą w urodzinowym prezencie. Fani UFC nie kryją oburzenia w Internecie, bo kwota jest wyższa, niż podstawowe zarobki niejednego zawodnika federacji!

Członkowie kanału The Nelk Boys z YouTube’a od dawna mają dobre kontakty z UFC. Mowa tu zarówno o szefach federacji, jak i samych zawodnikach, którzy często goszczą na łamach Full Send Podcast na najpopularniejszej platformie streamingowej. Sam Dana White nie kryje się z zawieraniem znajomości spoza świata mieszanych sztuk walk. Dzięki temu przyciąga nowych fanów, a sam zyskuje wpływowych znajomych.

Za takich można uznać właśnie The Nelk Boys, których główne konto na YouTube ma ponad 7,4 miliona subskrybentów. O tym, jak dobre relacje utrzymuje prezydent największej federacji MMA na świecie utrzymuje z twórcami tej ekipy może świadczyć ostatni prezent urodzinowy, jaki ostatnio przekazał Kyle’owi Forgeardowi, co nie spodobało się fanom UFC. Warto zaznaczyć, iż były to prywatne środki White’a.

Dana White dał Kyle’owi z Nelk 250 tysięcy na urodziny, to więcej, niż płaci mistrzowi wagi muszej.

Gwoli ścisłości – Brandon Moreno, który stracił pas na UFC 270 otrzymał podstawę w wysokości 200 tysięcy dolarów. Jego rywal i nowy champion, Deiveson Figueiredo, dostał bazową wypłatę w wysokości 150 tysięcy.

Sprawdź!  Wyniki ważenia przed UFC Vegas 28 - Tybura i Lipski w limicie [WIDEO]

Powyższy wpis podał dalej Jake Paul, który od dawna dręczy White’a w kwestii pieniędzy, jakie otrzymują fighterzy UFC. Minimalna płaca wynosi 12 tysięcy dolarów za walkę, co według wielu jest niską stawką zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę ilość zawodników na kontrakcie z federacją. Fani dali upust swojej wściekłości na zaistniałą sytuację:

I on mówi, że zarobki fighterów nie są problemem.

To odrażające. Ma wszelkie możliwości, by zawodnicy zarabiali więcej, ale nic z tym nie robi. Obrzydliwe.

Nie mogę się doczekać, aż Dana odejdzie na emeryturę; UFC koniecznie potrzebuje nowego prezydenta, który będzie dbał o zawodników tak, jak o kasę i fanów – między innymi takie wpisy znaleźć można na Twitterze.

Do sytuacji odniósł się również były już fighter UFC, Louis Smolka. 30-letni reprezentant dywizji koguciej i muszej zadał wprost pytanie o związek zawodników:

To kiedy zakładamy związek, chłopaki?

Źródło: Twitter

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.