UFC

Dana White nie ma wątpliwości! Usman lepszy od legendarnego GSP

Dana White udzielił wypowiedzi, która w mig uruchomiła fanów MMA. Szef UFC wskazał najlepszego zawodnika wagi półśredniej w historii, a kibice od razu zwrócili mu uwagę, że się myli.

W historii mistrzów dywizji do 170 funtów nie brakuje legend MMA. BJ Penn, Georges St-Pierre, Matt Hughes to nazwiska, które kojarzą wszyscy. Nie inaczej jest w przypadku Dany White’a, choć zdaje się, że ostatnio o nich zapomniał.

Szef UFC udzielił wywiadu na podcaście Pound 4 Pound, gdzie jasno wskazał, że GOAT-em kategorii półśredniej jest Kamaru Usman.

Jak zostajesz p…dolonym mistrzem świata UFC, przechodzisz przez szereg walk z p…dolonymi zabójcami i największymi sk…wielami… Mówiąc o Kamaru Usmanie mówisz o człowieku, który dwukrotnie przejechał się po dywizji.

Możesz go nie lubić, możesz nie lubić, nie wiem, czegokolwiek z nim związanego, ale nie możesz podważać faktu, że to GOAT dywizji półśredniej. To nie podlega dyskusji. Możesz go nienawidzić z całego serca, ale nie możesz zaprzeczyć temu, że to najlepszy półśredni w historii – powiedział z pełnym przekonaniem White.

Sprawdź!  (VIDEO) Potężne KO łokciem w ostatniej sekundzie walki! Jeden z najbardziej zaskakujących nokautów w historii

Zacytowane słowa szefa UFC szybko odpaliły fanów na portalu X. Ci zwrócili przede wszystkim uwagę na to, iż Usman w ilości skutecznych obron tytułu (5) zrównał się z pierwszym panowaniem Matta Hughesa. Georges St-Pierre tymczasem aż 9-ciokrotnie zdołał obronić pasa.

Jak? Georges ma prawie dwa razy tyle obron tytułu, lol.
Usman nawet nie przewyższa Matta Hughesa na tej liście, a co dopiero GSP. Każdy, kto ma spięcie z Daną zostaje później przeciągnięty przez błoto.
Nie, jak cholera. GSP jest prawdziwym GOAT-em.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.