UFC

Były rywal Tybury na dopingu! Koniec kariery zawodnika UFC?

Wiele wskazuje na to, że były rywal Marcina Tybury, Walt Harris, zmuszony będzie zakończyć zawodową karierę. Amerykanin został złapany na dopingu i czeka go bardzo długie zawieszenie.

UFC rozstało się z USADĄ, a na jej miejsce weszło Combat Sports Anti-Doping (CSAD). To właśnie ta agencja przyłapała Walta Harrisa na stosowaniu niedozwolonych środków.

Były rywal Tybury zakończy karierę?

Amerykanin został zawieszony na cztery lata za stosowanie sterydów anaboliczno-androgennych. W próbkach pobranych w czerwcu i lipcu wykryto drostanolon i testosteron. W kolejnych oprócz wymienionych substancji wykryto również anastrozol. Zawodnik kategorii ciężkiej był wstępnie zawieszony na rok. To sprawia, że jego kara po prostu się wydłuży do czterech lat łącznie. To zapewne oznacza koniec kariery 40-letniego obecnie Harrisa.

Amerykanin po raz pierwszy w oktagonie stawił się w listopadzie 2013 roku. Od tamtej pory stoczył 16 pojedynków, ale nigdy nie wybił się ponad pewien poziom. Harris zaliczył 6 wygranych, ale aż dziewięciokrotnie musiał uznać wyższość swoich rywali. Ostatnim, który go pokonał był Marcin Tybura. Ich walkę możecie obejrzeć poniżej.

Sprawdź!  Glover Teixeira o walce Błachowicz vs. Adesanya: "To było rozczarowujące. Krzyczałem do niego podczas walki"

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.