KSW

Błachowicz typuje walkę Adamek vs Khalidov: „To on będzie rozdawał karty”

Jan Błachowicz zabrał głos przed galą XTB KSW Epic. Zdradził, jak typuje main event, czyli starcie dwóch legend polskich sportów walki.

24 lutego największa organizacja w kraju startuje z nowym wydarzeniem. Podczas serii Epic będziemy oglądać starcia w wielu formułach, turnieje i ciekawe konfrontacje różnych dyscyplin. W walce wieczoru pierwszej gali dojdzie do bokserskiego pojedynku pomiędzy Tomaszem Adamkiem i Mamedem Khalidovem.

„Góral” to były mistrz świata i ma ogromne doświadczenie, ale nie wchodził do ringu już przez 6 lat, a ostatnim razem przegrał przez nokaut. Natomiast Mamed jest cały czas aktywnym zawodnikiem, który regularnie toczy walki, więc starcie nie jest łatwe do wytypowania.

O komentarz w sprawie walki w rozmowie z Koloseum zapytany został były mistrz UFC Jan Błachowicz. Przyznał, że ze względu na płaszczyznę faworytem pojedynku z całą pewnością jest Adamek, który w swojej karierze pokonywał wielu mocnych rywali.

Zaznaczył jednak, że Mamed może mieć pewną przewagę. Walka odbędzie się bowiem w klatce, a ta z całą pewnością zrobi dużą różnicę na korzyść zawodnika MMA:

Sprawdź!  Michał Kita ukarany przez KSW za obraźliwe słowa po przegranej walce

– Gdyby dać Mamedowi cokolwiek oprócz boksowania, wtedy nie miałbym żadnych wątpliwości. To jest jednak czysto bokserska walka, tylko nie w ringu, a w oktagonie, ale Tomek dawno nie walczył. Sześć lat przerwy, 46 lat, to też na pewno czuje.

– Nie wiem, ale chyba jednak Tomek. To jest jego płaszczyzna. To on będzie rozdawał karty i wydaje mi się, że ugra. Mamed może to wykorzystać i dużo na nogach pracować. Ciężko będzie go zamknąć, nie ma narożnika. Zobaczymy, jak się Tomek Adamek odnajdzie w nowym środowisku.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.