UFC

Błachowicz o bliskiej relacji Chimaeva z Kadyrowem: „Jeśli go wspiera, to ma krew na rękach. Powinien zostać…”

Jan Błachowicz zabrał głos w sprawie gwiazdy UFC Khamzata Chimaeva, który przed ostatnim pojedynkiem pochwalił się znajomością z Ramzanem Kadyrowem.

Już wcześniej były mistrz UFC wdał się w wymianę zdań z innym zawodnikiem UFC, który stwierdził, że Ukraina powinna paść na kolana przed Rosją. „Cieszyński Książę” uciszył Seana Stricklanda i dał mu lekcję historii, po tym, jak Amerykanin stwierdził, że Polska istnieje dzięki II wojnie światowej.

Tym razem były mistrz UFC odniósł się do osoby Khamzata Chimaeva, który jest gwiazdą UFC. Fighter jest w bliskich relacjach z przywódcą Czeczenii Ramzanem Kadyrowem, który wspiera Władimira Putina i wysłał na Ukrainę swoje wojska.

Kadyrow w ubiegłym roku wydał ucztę na cześć „Borza” oraz podarował mu nowego Mercedesa. Chimaev, który stoczył pojedynek na UFC 273, dzień przed galą pochwalił się rozmową z politykiem, co wywołało skandal. W odpowiedzi Polsat Sport ogłosiło, że nie będzie transmitować jego pojedynku.

Jan Błachowicz o znajomości Chimaeva z Kadyrowem

O całą sytuację „Cieszyński Książę” został zapytany w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego. Były mistrz uważa, że Chimaev powinien zostać wykluczony, gdyż publicznie pobierając Kadyrowa, podobnie jak on, ma ludzką krew na rękach.

Sprawdź!  Colby Covington: "Przykro ogląda się upadek McGregora. Myśli, że jest ponad prawem."

– Na ten temat też mogę twittować, ale co to da? Jeśli Chimaev wspiera takie osoby, to najnormalniej w świecie ma krew na rękach. A co dalej zrobi z tym świat, włodarze organizacji? Na to już wielkiego wpływu nie mam. Muszą być świadomi, że jeśli on się tym chwali i to go jara, to ma krew na rękach i tyle. Jest to bardzo słaba akcja.

– W tym przypadku bez dwóch zdań zawodnika trzeba byłoby wykluczyć. Nie chciałbym jednak wchodzić na temat polityki. To, co dzieje się na świecie, jest złe. Rosyjscy żołnierze… Nie można zresztą nazywać ich żołnierzami. To, co robią na Ukrainie ci mordercy, jest straszne. Mam nadzieję, że zostanie to zatrzymane jak najszybciej.

Źródło: Przegląd Sportowy

Sprawdź!  Michael Bisping o słowach trenera McGregora: "Jeśli tak to widzisz, to Conor powinien cię natychmiast zwolnić."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.