KSW

Akop Szostak o walce z Radosławem Słodkiewiczem: „To nie są takie walki, jakie chciałbym robić. To nie był zawodnik z krwi i kości, czysto MMA”

Gala KSW 62 odbędzie się już 17 lipca. W main evencie wydarzenia zobaczymy starcie Akopa Szostaka ze znacznie bardziej doświadczonym fighterem, jakim jest Szymon Kołecki.

Dla Szostaka będzie to najtrudniejsze wyzwanie w karierze. Kibice nie mają wątpliwości, że zawodnik dla Kołeckiego nie stanowi dużego wyzwania. Były sztangista ma bowiem na swoim koncie 9 zwycięstw w 10 walkach. Pokonywał już takich rywali jak Damian JanikowskiMariusz Pudzianowski czy Martin Zawada.

Natomiast Akop Szostak w do klatki wchodził 8 razy. Wygrał cztery pojedynki i poniósł trzy porażki, a po sfaulowaniu rywala jedno ze starć zakończyło się jak no-contest. Zawodnik nie walczył z wymagającymi rywalami. Pokonał m.in. Janusza Dylewskiego z aktualnym rekordem 2-20, Wojciecha Balejko z bilansem 4 zwycięstw i 10 porażek, oraz Radosława Słodkiewicza, który debiutował w MMA. Największym sukcesem Szostaka jest zwycięstwo nad Łukaszem Borowskim, który karierę zakończył z ujemnym bilansem 5-9.

Jeśli chodzi o porażki, to Tyberiusz KowalczykMartin Chudej Erko Jun kończyli Szostaka już w pierwszej rundzie przez TKO.

W rozmowie z Łukaszem Jurkowskim w programie Jurasówka Akop Szostak zdradził jednak, że chce walczyć z prawdziwymi fighterami, a ostatni pojedynek z Radosławem Słodkiewiczem nie do końca go satysfakcjonuje, gdyż nie jest to zawodowiec, który na co dzień trenuje MMA.

Sprawdź!  "Bombardier" wylądował w Polsce! Tak prezentuje się rywal "Pudziana"! [WIDEO]

Jego menadżer załatwić więc starcie sportowe, jednak wydaje się, że Szostak nie ma większych szans w pojedynku z Szymonem Kołeckim, który przymierzany jest do walki z Tomaszem Narkunem o mistrzowski pas KSW.

AKOP SZOSTAK CHCE POJEDYNKÓW Z PRAWDZIWYMI ZAWODNIKAMI MMA

– Dzień po mojej ostatniej walce z Radosławem Słodkiewiczem powiedziałem mojemu menadżerowi, że to nie są do końca takie walki, jakie chciałbym robić. W sensie walka do przodu, ale nie był to taki rywal, zawodnik z krwi i kości, czysto MMA. Na sparingach dostawałem większe lanie. Oczywiście nie chcę ujmować nic rywalowi, bo ma krótki staż w MMA, ale powiedziałem menadżerowi, że chciałem bardziej sportowe wyzwania, bo to mnie cieszy. I później mija jakiś czas i Artur Ostaszewski do mnie dzwoni i mówi, że właśnie rzucił tweeta. Ja zapytałem, o co chodzi, a on odpowiedział, że będę miał walkę, sportową walkę, Kołecki. A moja reakcja na to: o kur*a! – przyznał Szostak.

Darmowy zakład na walkę Szymon Kołecki vs Akop Szostak

Według bukmacherów ogromnym faworytem nadchodzącej walki jest oczywiście bardziej doświadczony Szymon Kołecki. Jego rywalowi eksperci nie dają najmniejszych szans:

Sprawdź!  OFICJALNIE: Mateusz Gamrot vs. Jeremy Stephens na UFC Vegas 31. Polak ogromnym faworytem bukmacherów

Kurs na zwycięstwo Kołeckiego – 1.12

Kurs na zwycięstwo Szostaka – 6.26

Rejestrując się u bukmachera STS – TUTAJ – Otrzymasz 29 złotych darmowego depozytu oraz zakład bez ryzyka do 200 złotych.

–> Darmowy zakład na KSW 62 <–

Źródło: YouTube

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *