UFC

Khabib Nurmagomedov grzmi po zwolnieniu trenera Realu: Zmiany wymagają zawodnicy, a nie trener

Khabib Nurmagomedov, jedna z największych legend w historii UFC i MMA, odniósł się do głośnych zmian na ławce trenerskiej Realu Madryt, nie kryjąc swojego niezadowolenia.

Najbardziej utytułowany klub świata w ubiegłym roku ogłosił transfer, który miał zapoczątkować nową erę. Xabi Alonso z dniem 1 czerwca przejął stery po Carlo Ancelottim, a oczekiwania wobec byłego pomocnika Realu i Liverpoolu były ogromne. Jego znakomita praca w Bayerze Leverkusen sprawiła, że kibice „Królewskich” z dużą nadzieją patrzyli w przyszłość.

Rzeczywistość szybko jednak zweryfikowała te plany. Choć Alonso podpisał kontrakt obowiązujący przez trzy lata, jego przygoda z Realem zakończyła się jeszcze przed 50. oficjalnym spotkaniem. Klub z Madrytu poinformował o rozstaniu ze szkoleniowcem po porażce 2:3 z FC Barceloną w Superpucharze Hiszpanii.

Nurmagomedov krytycznie o decyzji Realu Madryt

Znanym sympatykiem piłki nożnej oraz wiernym kibicem Realu Madryt jest Khabib Nurmagomedov. Decyzja władz klubu o zakończeniu współpracy z Xabim Alonso – choć część doniesień sugeruje, że to sam trener złożył rezygnację – wyraźnie nie przypadła do gustu Dagestańczykowi. Były mistrz UFC dał temu wyraz w mediach społecznościowych:

Sprawdź!  Brutalny nokaut na gali UFC Vegas 23! Padł jak rażony piorunem! [WIDEO]

Kiedy wchodzisz na salę treningową lub boisko, to nieważne, czy jesteś zawodnikiem MMA czy piłkarzem. To trener jest tym, który prowadzi zespół. Jeśli natomiast atmosfera w drużynie nie pozwala wszystkim podążać za twoimi instrukcjami, to jest to jasny sygnał, że coś jest nie tak – zaczął Khabib. – Uważam, że Alonso we współczesnym futbolu jest jednym z trzech najlepszych trenerów świata. Jeżeli drużyna nie potrafi z nim współpracować, to zmiany wymagają zawodnicy, a nie trener – dodał.

Jestem przekonany, że żaden szkoleniowiec nie poradziłby sobie z takim składem w Madrycie – zakończył gorzko Nurmagomedov.

Choć piłka nożna i MMA rządzą się zupełnie innymi prawami, a specyfika obu dyscyplin znacząco się różni, coraz głośniej mówi się o problemach wewnątrz madryckiej szatni. Według nieoficjalnych informacji części zawodników nie odpowiadało wyjątkowo skrupulatne podejście Xabiego Alonso do detali i dyscypliny pracy. Całą sytuację trafnie puentują słowa czołowego podopiecznego Khabiba, Islama Makhacheva: „wyślij ich na 2–3 lata do Dagestanu i zapomnij”.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.