Alistair Overeem zabrał głos po zwolnieniu z UFC – „Ostateczny wyścig dobiegł końca, ale…”
Kilka dni temu media obiegła informacja, że z UFC został zwolniony legendarny Alistair Overeem. Zawodnik na swoich social mediach podziękował wszystkim za wspaniałą przygodę w największej organizacji MMA na świecie.
Weteran na swoim koncie ma aż 67 pojedynków! Debiut zaliczył jeszcze w 1999 roku. Fighter wygrał 47 razy, w tym 42 przed czasem. W UFC występował przez 10 lat. Niestety nigdy nie udało mu się zdobyć upragnionego tytułu. Zwolnienie z organizacji było dużym zaskoczeniem, tym bardziej że zawodnik podniósł się po dwóch porażkach i w kolejnych 6 starciach wygrał 4 razy.
– Ostateczny wyścig dobiegł końca, ale co to był za wyścig. Patrząc wstecz na moje 10 lat w UFC, to było doświadczenie na całe życie. Wielkie podziękowanie dla całej ekipy UFC, fanów i wszystkich zawodników, których spotkałem. Nie mogłem sobie wymarzyć lepszej ścieżki. Specjalne podziękowania dla Dana White’a i Lorenzo Fertitta za umożliwienie tego wszystkiego. Walka dla was wszystkich była wielkim honorem – napisał na Instagramie.
Na ten moment nie wiadomo, czy zawodnik planuje kontynuować swoją karierę. Bez wątpienia takim fighterem jak Overeem zainteresują się organizacje z całego świata. Być może trafi do federacji Bellator, która w ostatnim czasie współpracuje z wieloma weteranami UFC.
- Islam Makhachev ocenił styl Garry’ego. Mistrz UFC nie gryzł się w język przed UFC 330
- Laura Grzyb powraca na XTB KSW 120. Znamy rywalkę mistrzyni IBO
- Nowy wpis Pereiry wywołał poruszenie: Mam obawy przed powrotem do klatki
- Wojsław Rysiewski wskazał kolejnego rywala Bartosińskiego. Po KSW 119 dyskusja trwa w najlepsze
- Pudzian zaczepił Marconia. Natan odpowiada: Po co ciągle grasz w te gierki?



